Schroniska Młodzieżowe DJH w Berlinie

Atrakcyjna alternatywa dla posiadaczy legitymacji PTSM

Schroniska młodzieżowe oferują standard turystyczny, najczęściej z dzielonymi łazienkami na korytarzach. W obiektach stowarzyszonych w Deutsches Jugendherbergswerk wymagana jest Międzynarodowa Legitymacja Członkowska (w Polsce wydaje ją PTSM).

Schronisko (członek DJH) położone jest w centrum, nieco ponad kilometr od Placu Poczdamskiego. Noclegi dla indywidualnych turystów, rodzin i grup. Śniadania i pościel w cenie, obiady/kolacje i pakiety lunch na zamówienie. Wymagana międzynarodowa legitymacja PTSM.

Schronisko (członek DJH) położone jest tuż przy stacji kolejki miejskiej i regionalnej Berlin-Ostkreuz. Niedawno otwarte, dysponuje ponad 440 miejscami. Noclegi dla indywidualnych turystów, rodzin i grup. Śniadania i pościel w cenie, obiady/kolacje i pakiety lunch na zamówienie. Wymagana międzynarodowa legitymacja PTSM.

Schronisko (członek DJH) położone jest w północnej części Berlina, na skraju kompleksu leśnego Tegel. Noclegi dla indywidualnych turystów, rodzin i grup. Śniadania i pościel w cenie, obiady/kolacje i pakiety lunch na zamówienie. Pojedynczy nocleg już za 18 € (do 26 lat). Wymagana międzynarodowa legitymacja PTSM.

Schronisko (członek DJH) położone jest tuż nad jeziorem Wannsee w zielonej, spokojnej dzielnicy Berlina, niedaleko Poczdamu. Noclegi dla indywidualnych turystów, rodzin i grup. Śniadania i pościel w cenie, obiady/kolacje i pakiety lunch na zamówienie. Wymagana międzynarodowa legitymacja PTSM.

Noclegi dla grup szkolnych w schroniskach DJH

Schroniska młodzieżowe w Berlinie mają wysoki standard i zapewniają odpowiednie warunki dla grup, zwłaszcza klas szkolnych. Pokoje (od 2 do 6 osób) wyposażone są w łazienki, dla nauczycieli przewidziane są jedno- lub dwuosobowe pokoje w cenie grupowej. W zależności od obiektu i liczebności grupy oferowane są gratisy dla opiekunów. Wszystkie schroniska oferują śniadania, obiady i kolacje (VP) lub obiadokolacje (HP). Pokoje nie posiadają telewizorów, ale na terenie obiektów są różne udogodnienia dla młodzieży, miejsca by zorganizować dyskotekę, spotkania, gry sportowe itp.
Międzynarodowa legitymacja PTSM kosztuje tylko 25 złotych dla młodzieży szkolnej (składka roczna + ewentualne wpisowe, 2017). Warto zastanowić się nad wyrobieniem jej dla całej grupy przed wyjazdem, gdyż noclegi w berlińskich schroniskach są atrakcyjne cenowo (od 26 do 36 euro za osobę ze śniadaniem i obiadokolacją oraz pościelą). Planując dłuższy wyjazd i zwiedzanie kilku miast lub regionów w Niemczech, oferta niemieckiego DJH staje się znacznie bardziej opłacalna od zwykłych hosteli. Często są one położone w atrakcyjnej okolicy, nad jeziorem lub niedaleko centrum czy węzła komunikacyjnego.

Więcej na podobny temat?
2 Komentarze
Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.