Kilka słów o mnie

Nazywam się Joanna Maria Czupryna i jestem wyłączną autorką tej strony. Serwis Przewodnik-po-Berlinie.pl (dawniej Berlimix.net) jest efektem mojej fascynacji miastem i chęcią podzielenia się praktycznymi informacjami turystycznymi z innymi. Jako przewodnik w latach 2004-2019 oprowadziłam tysiące turystów po Berlinie i Poczdamie .

W 2020 roku przeprowadziłam się do Korei Południowej. Pracując jeszcze w Berlinie, zapowiadałam to przez ostatnie trzy lata i stało się. 😉 Jednak każdego roku spędzam 2-3 miesiące w Europie, często przebywając w stolicy Niemiec. Otwarte oprowadzania proponuję już tylko okazjonalnie, ale za każdym razem angażuję się w nie jak dawniej.

O Korei (ale także Niemczech) rozpisuję się na stronie Viator Polonicus. Po Niemczech podróżuję intensywnie od 2010 roku. Ubiegłego lata zwiedziłam dokładnie Weimar, Ilmenau, Frankfurt nad Menem i Wetzlar, podróżując głównie śladami Goethego. Ponadto dołożyłam kilka miejsc związanych z historią niemieckiej motoryzacji. Tego lata kontynuuję podróże, głównie po wschodniej części Niemiec.

Kto również oprowadzi Was po Berlinie w 2023

Szukając przewodnika po Berlinie, polecam kontakt z panią Ewą Ziębą. Jest historyczką sztuki, ale spokojnie, ze swojej obszernej wiedzy wyciąga to, co w danym momencie najciekawsze i przydatne. Oprowadza po Muzeum Pergamonu, Galerii Malarstwa (inne państwowe muzea na zapytanie), pałacach i ogrodach w Poczdamie (kocha Poczdam!, ja zresztą też).

Spacer po Berlinie 3h

Przykładowy spacer po Berlinie z przewodnikiem, od Placu Aleksandra do Bramy Brandenburskiej (3h)

Po drodze: Plac Aleksandra, Zegar Czasu na Świecie, Wieża Telewizyjna, Fontanna Neptuna, Czerwony Ratusz, Dzielnica Św. Mikołaja, Szprewa, odbudowany pałac miejski (Humboldtforum), Katedra Berlińska, Lustgarten, Wyspa Muzeów, Aleja pod Lipami z historyczną zabudową, dawna Zbrojownia, Pałac Następców Tronu i Pałac Księżniczek, Nowy Odwach, Uniwersytet Humboldtów, Opera Narodowa, Stara Biblioteka, Katedra Św. Jadwigi, Ambasada Federacji Rosyjskiej, budowa Ambasady RP, Hotel Adlon, Plac Paryski, Brama Brandenburska. Wszystkie obiekty z zewnątrz.

Miejsce rozpoczęcia: Weltzeituhr na Placu Aleksandra (S+U Alexanderplatz)
Miejsce zakończenia: Brama Brandenburska (S+U Brandenburger Tor)

Proponowana wyżej trasa realizowana jest na pieszo. Istnieje możliwość przejazdu dwóch przestanków autobusem lub metrem (bilety we własnym zakresie można zakupić wcześniej lub podczas zwiedzania z przewodnikiem).

Istnieje możliwość odbioru Gości z umówionego miejsca w Berlinie za dodatkową opłatą.

Kontakt i więcej szczegółów można uzyskać telefonicznie lub mailowo.

Więcej ofert spacerów dla indywidualnych Gości, grup autokarowych, tras tematycznych już wkrótce.

Z panią Ewą Ziębą można skontaktować się przez poniższy formularz.

Kontakt w sprawie oprowadzania

    Wpisz poprawny wynik