PRZEWODNIK PO BERLINIE 2024

Nazywam się Joanna Maria Czupryna i jestem wyłączną autorką tej strony. Serwis Przewodnik-po-Berlinie.pl (dawniej Berlimix.net) jest efektem mojej fascynacji miastem i chęcią podzielenia się praktycznymi informacjami turystycznymi z innymi. Jako przewodnik w latach 2004-2019 oprowadziłam tysiące turystów po Berlinie i Poczdamie.

W 2020 roku przeprowadziłam się do Korei Południowej. Pracując jeszcze w Berlinie, zapowiadałam to przez ostatnie trzy lata i stało się… Każdego roku spędzam jednak 2-3 miesiące w Europie, często przebywając w stolicy Niemiec. Otwarte oprowadzania proponuję już tylko okazjonalnie, ale za każdym razem angażuję się w nie jak dawniej.

Kolejna szansa, by spotkać się ze mną będzie w październiku, listopadzie i grudniu 2024 roku. Już teraz zapraszam na wspólne zwiedzanie oraz specjalne programy podczas świątecznych jarmarków. I oczywiście możliwość wygrania/nabycia przewodników po Berlinie z moim autografem. Warto śledzić informacje na bieżąco na FB PrzewodnikBerlin.

przewodnik po berlinie joanna maria czupryna

Moje tematy 2024

Poniższe oprowadzania proponuję od połowy października do końca roku 2024 dla turystów indywidualnych oraz małych grup (rodziny, znajomi). O szczegóły można zapytać w formularzu. Oferta jest ograniczona.

  1. „Czy wyście wszyscy poszaleli?” – Berlin jako stolica tysiącletniej Rzeszy
  2. „Nikt nie ma zamiaru budować muru” – mur berliński, ucieczki, autentyczne miejsca
  3. „Mee…, bee…” – o tym jak podczas świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy denerwowali swojego króla (wycieczka z niespodziankami przez świąteczne jarmarki Berlina, możliwa od 28 listopada do 23 grudnia 2024)

KTO WAS OPROWADZI PO BERLINIE W 2024?

przewodnik w berlinie ewa zięba

Jeśli szukasz przewodnika po Berlinie lub Poczdamie, polecam panią Ewę Ziębę. Jest historyczką sztuki, ale spokojnie, ze swojej obszernej wiedzy wyciąga to, co w danym momencie najciekawsze i przydatne. Oprowadza również m.in. po Galerii Malarstwa (inne państwowe muzea na zapytanie), pałacach i ogrodach w Poczdamie (kocha Poczdam!, ja zresztą też)

Poza standardowymi trasami, Ewa przygotowuje programy pod indywidualne zapytania. Doradza również w kwestii rezerwacji muzeów państwowych, pałaców dla grup jak i restauracji.

Rzecz jasna, Ewa mieszkając od dobrych kilku dekad w Berlinie jest dostępna przez cały rok, ale lepiej wysyłać zapytania z odpowiednim wyprzedzeniem. Okazji na oryginalne, tematyczne zwiedzanie jest całkiem sporo, może to być Berlin widziany z wody (maj-wrzesień), podczas Festiwalu Świateł (październik) czy świątecznych jarmarków (grudzień). Długie weekendy, i nie tylko te, wypełniają się w jej kalendarzu błyskawicznie, ale zawsze warto wysłać zapytanie.

SPACER PO BERLINIE (3 GODZINY)

Przykład spaceru po Berlinie z przewodnikiem, od Placu Aleksandra do Bramy Brandenburskiej (3h), polecany indywidualnym turystom i małym grupom. Można go czasowo rozszerzyć o gmach Reichstagu, pozostałości muru berlińskiego, Checkpoint Charlie, centrum dawnego Berlina Zachodniego lub/i pałac Charlottenburg

Po drodze: Plac Aleksandra, Zegar Czasu na Świecie, Wieża Telewizyjna, Fontanna Neptuna, Czerwony Ratusz, Dzielnica Św. Mikołaja, Szprewa, odbudowany pałac miejski (Humboldtforum), Katedra Berlińska, Lustgarten, Wyspa Muzeów, Aleja pod Lipami z historyczną zabudową, dawna Zbrojownia, Pałac Następców Tronu i Pałac Księżniczek, Nowy Odwach, Uniwersytet Humboldtów, Opera Narodowa, Stara Biblioteka, Katedra Św. Jadwigi, Ambasada Federacji Rosyjskiej, budowa Ambasady RP, Hotel Adlon, Plac Paryski, Brama Brandenburska. Wszystkie obiekty z zewnątrz.

Miejsce rozpoczęcia: Weltzeituhr na Placu Aleksandra (S+U Alexanderplatz)
Miejsce zakończenia: Brama Brandenburska (S+U Brandenburger Tor)

Proponowana wyżej trasa realizowana jest na pieszo. Istnieje możliwość przejazdu dwóch przestanków autobusem lub metrem (bilety we własnym zakresie można zakupić wcześniej lub podczas zwiedzania z przewodnikiem).

Istnieje możliwość odbioru Gości z umówionego miejsca w Berlinie za dodatkową opłatą.

Potrzebujesz przewodnika po Berlinie

KONTAKT Z PRZEWODNIKIEM

Ewa Anna Zięba

tel.  +49 1577 4425388
(podaj: kontakt ze strony Przewodnik Po Berlinie)

Skorzystaj z formularza obok, by wysłać zapytanie, dopytać o szczegóły oferty czy zrobić wstępne rozeznanie. Nie zapomnij wpisać i sprawdzić adresu e-mail. Odpowiadamy na bieżąco, (ach, te różne strefy czasowe), ale czasem jesteśmy w terenie. Przy pilnych zapytaniach polecamy kontakt telefoniczny.

    Wpisz poprawny wynik