POTRZEBNY PRZEWODNIK PO BERLINIE LUB POCZDAMIE?

Nazywam się Joanna Maria Czupryna i jestem wyłączną autorką tej strony. Serwis Przewodnik-po-Berlinie.pl (dawniej Berlimix.net) jest efektem mojej fascynacji miastem i chęcią podzielenia się praktycznymi informacjami turystycznymi z innymi. Jako przewodnik w latach 2004-2019 oprowadziłam tysiące turystów po Berlinie i Poczdamie .

W 2020 roku przeprowadziłam się do Korei Południowej. Pracując jeszcze w Berlinie, zapowiadałam to przez ostatnie trzy lata i stało się. 😉 Jednak każdego roku spędzam 2-3 miesiące w Europie, często przebywając w stolicy Niemiec. Otwarte oprowadzania po symbolicznej cenie proponuję już tylko okazjonalnie, ale za każdym razem angażuję się w nie jak dawniej.

O Korei (ale także Niemczech) rozpisuję się na stronie Viator Polonicus, która będzie dostępna na początku 2023 r. Po Niemczech podróżuję intensywnie od 2010 roku. Tego lata zwiedziłam dokładnie Weimar, Ilmenau, Frankfurt nad Menem i Wetzlar, podróżując głównie śladami Goethego. Ponadto dołożyłam kilka miejsc związanych z historią niemieckiej motoryzacji.

Kto oprowadzi Was po Berlinie w 2023

Szukając przewodnika po Berlinie, polecam kontakt z panią Ewą Ziębą. Jest historyczką sztuki, ale spokojnie, ze swojej obszernej wiedzy wyciąga to, co w danym momencie najciekawsze i przydatne. Oprowadza po Muzeum Pergamonu, Galerii Malarstwa (inne państwowe muzea na zapytanie), pałacach i ogrodach w Poczdamie (kocha Poczdam!, ja zresztą też).

Spacer po Berlinie 3h

Spacer po Berlinie z przewodnikiem, od Placu Aleksandra do Bramy Brandenburskiej (3h)

Po drodze: Plac Aleksandra, Zegar Czasu na Świecie, Wieża Telewizyjna, Fontanna Neptuna, Czerwony Ratusz, Dzielnica Św. Mikołaja, Szprewa, odbudowany pałac miejski (Humboldtforum), Katedra Berlińska, Lustgarten, Wyspa Muzeów, Aleja pod Lipami z historyczną zabudową, dawna Zbrojownia, Pałac Następców Tronu i Pałac Księżniczek, Nowy Odwach, Uniwersytet Humboldtów, Opera Narodowa, Stara Biblioteka, Katedra Św. Jadwigi, Ambasada Federacji Rosyjskiej, budowa Ambasady RP, Hotel Adlon, Plac Paryski, Brama Brandenburska. Wszystkie obiekty z zewnątrz.

Cena: 139€ za 3 godziny dla grupy
Ilość osób w grupie: max 10
Miejsce rozpoczęcia: Weltzeituhr na Placu Aleksandra (S+U Alexanderplatz)
Miejsce zakończenia: Brama Brandenburska (S+U Brandenburger Tor)

Proponowana wyżej trasa realizowana jest na pieszo. Istnieje możliwość przejazdu dwóch przestanków autobusem lub metrem (bilety we własnym zakresie można zakupić wcześniej lub podczas zwiedzania z przewodnikiem).

Istnieje możliwość odbioru Gości z umówionego miejsca w Berlinie za dodatkową opłatą.

Kontakt i więcej szczegółów można uzyskać telefonicznie lub mailowo.

Więcej ofert spacerów dla indywidualnych Gości, grup autokarowych, tras tematycznych już wkrótce.

Z Ewą Ziębą można skontaktować się telefonicznie lub przez poniższy formularz

Telefon (niem): +49 1577 4425 388

    Wpisz poprawny wynik