JOANNA MARIA CZUPRYNA

Wpisz poprawny wynik

AKTUALNIE JESTEM

W Korei Południowej

Oprowadzanie po Berlinie zawieszone do odwołania.

Najlepszą formą kontaktu jest e-mail przez formularz kontaktowy lub Facebook.

USŁUGI PRZEWODNICKIE 2020

Przewodnik po Berlinie, Joanna Maria Czupryna

Usługi przewodnickie zawieszone do odwołania.

MAM PYTANIE ODNOŚNIE BERLINA, CZY MOŻE MI PANI POMÓC?

Generalnie, jak zaznaczono poniżej serwis Przewodnik-po-Berlinie.pl jest całkowicie prywatną inicjatywą, niepowiązaną z żadnym oficjalnym serwisem berlińskich instytucji lub firm. Mimo to, otrzymywałam dziesiątki telefonów z zapytaniami o aktualne połączenia kolejowe, prośby zamiany pokoju w hotelu X, czy wręcz nakaz dotarcia do Pana Y, czekającego gdzieś tam, bo “ja nie mogę się do niego dodzwonić”.

Jeśli wyślą Państwo maila z prośbą o poradę, czy muzeum X będzie ciekawe dla dziecka (i podadzą przy tym jego wiek), albo podeślą plan i zapytają, “czy to nie przesada dla moich starszych wiekiem rodziców?”, jest duża szansa, że odpowiem. Ostatnio otrzymałam wiadomość na FB od pary wybierającej się na cztery dni do Berlina i taką kombinację zakupu biletów i kart rabatowych, że sama się zdziwiłam, jak tanio to wymyślili. Chętnie przedstawię to w przyszłości jako “study case”.

Nie udzielam porad odnośnie hoteli (udzielałabym, gdybym miała przyjemność nocowania w nich wszystkich). Również ostrożnie podchodzę do restauracji, bo potem słyszę lub czytam, że “coś mało dziczyzny było w tej dziczyźnie”. Generalnie lubię spokój i mam się czym zajmować. Szansa, że zareaguję na facebookowe “ej, robimy wypad z kumplami dzis wieczer, co polecasz” jest również mała.

Nie pośredniczę w wykonywaniu rezerwacji hotelu, restauracji czy turystycznej atrakcji. Zamawiając u mnie usługę przewodnicką, mogą Państwo liczyć na moje porady, jak znaleźć nocleg, jak zorganizować dzień, itd., jeśli jest taka potrzeba.

Jeśli chcą Państwo tylko odpowiedzi na jakieś pytanie odnośnie berlińskich atrakcji, proszę wysłać maila. Chętnie odpowiem, jeśli leży to w moich kompetencjach i mam akurat czas. Mile widziane sugestie odnośnie tematów postów, bo strona jest w fazie przechodzenia z wersji encyklopedycznej w bardziej życiową i praktyczną.