Którymi liniami lotniczymi dotrzemy z Polski do Berlina?

Niestety, po upadku przewoźnika Air Berlin w 2017 roku oferta linii lotniczych nieco się skurczyła. Wypada mieć nadzieję, że po otwarciu nowego lotniska pod Berlinem, będziemy mieć więcej połączeń ze stolicą Niemiec. Połączeń z przesiadką nie polecam, czasowo zbliżamy się już do przejazdu pociągiem lub autobusem.

Samolotem do Berlina?

Na dzień dzisiejszy opłacalne z Krakowa (tanie linie), ewentualnie z Warszawy przy promocjach. Ze stolicy, łącząc czas dotarcia na lotnisko i odprawy, a później oczekiwania na bagaż, może się bardziej opłacać pociąg Berlin-Warszawa Express (5,5h).

Ryanair

Z irlandzkimi liniami bezpośrednio polecimy jedynie z Krakowa, za to w każdy dzień tygodnia. Samoloty Ryanaira lądują na lotnisku Berlin-Schönefeld (SFX).

LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT oferują połączenie z Warszawy. Loty są dwa razy dziennie, rano i po południu/wieczorem, poza weekendami, kiedy odbywa się tylko kurs popołudniowy. LOT korzysta z lotniska Berlin-Tegel (TXL)

Berlin Brandenburg Airport (BER)

Już kilkakrotnie przesuwano datę otwarcia nowego lotniska Berlin Brandenburg Airport (BER). Obecnie podawany jest termin na październik 2020 roku (luty 2019). Połączenia lotnicze w Berlinie cały czas obsługują dwa porty: Tegel (TXL) oraz Schönefeld (SFX).

Berlińskie Lotnisko (Berlin Airport) ma bardzo dobrze opracowaną stronę internetową po polsku. Są tam przydatne informacje dla korzystających z połączeń lotniczych z przesiadką lub celem w Berlinie.

Więcej na podobny temat?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.