Jak dotrzeć liniowym autobusem do Berlina

Regularne połączenia autobusowe utrzymują wszystkie większe miasta w Polsce. Poza wielkimi firmami, oferującymi przewozy autokarowe, jest wiele mniejszych przewoźników ze stałym rozkładem jazdy. Najczęściej dowożą oni pasażerów na dworzec autobusowy ZOB, lotnisko Schönefeld oraz, w przypadku mniejszych busów, na Tegel.

Autobusy regularnych linii zatrzymują się na Centralnym Dworcu Autobusowym (ZOB), który jest położony w zachodniej części miasta, tuż przy terenach targowych (Messe) i nowym Centrum Kongresowym (CityCube Berlin). Przeglądając oferty przewoźników warto upewnić się co do miejsca postoju, może się okazać, że jest to gdzieś w mieście, na przykład przy lotnisku lub wybranym dworcu kolejowym.

W walce o klienta, przewoźnicy stosują różne akcje marketingowe i lojalnościowe. Przy odrobinie szczęścia, bilety można nabyć już od kilkunastu złotych. Jeden z najpopularniejszych przewoźników w Niemczech, po przejęciu siatki połączeń Polskiego Busa, utrzymuje regularne połączenia z wieloma miastami z Polski.

Przejazdy trwają przykładowo z Warszawy 8h, z Krakowa 8,5h, z Wrocławia 4-5h, z Poznania 3,5-4h.

Więcej na podobny temat?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.