Gdzie i za ile zaparkujemy w centrum Berlina?

Z parkowaniem w wielkich metropoliach są zawsze problemy. By nie tracić czasu i nie przepłacać polecam przygotować się jeszcze przed wyjazdem. Najlepiej zapisać adres strony internetowej z parkingami lub wrzucić do GPS adresy poszczególnych parkingów. Można oczywiście polegać na ulubionych aplikacjach, ale warto pamiętać, że w Berlinie bezpłatny zasięg wifi na ulicach jest dość ograniczony.

Parkingi w Berlinie

Berlin nie ma bezwzględnych stref płatnego parkowania. W niedzielę i święta wiele parkingów, nawet w ścisłym centrum, jest bezpłatnych. W miejscach, gdzie obowiązuje tzw. strefa ograniczonego, bezpłatnego parkowania należy użyć “zegara” (Parkscheibe). Najtańszy kartonik można zakupić na stacjach benzynowych za 1€. Plastikowe “zegary” dostępne są za 3-4€.

Zawsze bezpłatne są parkingi typu Park&Ride. O nich więcej tutaj.

Mając na uwadze korzystanie z parkingów w Berlinie, warto zaopatrzyć się w dużą ilość monet, gdyż automaty na ulicach nie przyjmują banknotów. Do tego jakość serwisu obsługi kart kredytowych jest różna. Parkowanie lub zostawianie pojazdu w miejscach niedozwolonych nie opłaca się. Odpowiednie służby są dość szybko powiadamiane. Odholowanie źle zaparkowanego samochodu osobowego to wydatek około 120€.

Parkopedia

Na stronie www.parkopedia.de znajdziecie adresy parkingów, opłaty, ilość miejsc, ograniczenia, zdjęcia, sposób zapłaty. Polecam, sama korzystam. Strona dostępna jest w języku angielskim lub niemieckim.

Więcej na podobny temat?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.