Gdzie i za ile zaparkujemy w centrum Berlina?

Z parkowaniem w wielkich metropoliach są zawsze problemy. By nie tracić czasu i nie przepłacać polecam przygotować się jeszcze przed wyjazdem. Najlepiej zapisać adres strony internetowej z parkingami lub wrzucić do GPS adresy poszczególnych parkingów. Można oczywiście polegać na ulubionych aplikacjach, ale warto pamiętać, że w Berlinie bezpłatny zasięg wifi na ulicach jest dość ograniczony.

Parkingi w Berlinie

Berlin nie ma bezwzględnych stref płatnego parkowania. W niedzielę i święta wiele parkingów, nawet w ścisłym centrum, jest bezpłatnych. W miejscach, gdzie obowiązuje tzw. strefa ograniczonego, bezpłatnego parkowania należy użyć “zegara” (Parkscheibe). Najtańszy kartonik można zakupić na stacjach benzynowych za 1€. Plastikowe “zegary” dostępne są za 3-4€.

Zawsze bezpłatne są parkingi typu Park&Ride. O nich więcej tutaj.

Mając na uwadze korzystanie z parkingów w Berlinie, warto zaopatrzyć się w dużą ilość monet, gdyż automaty na ulicach nie przyjmują banknotów. Do tego jakość serwisu obsługi kart kredytowych jest różna. Parkowanie lub zostawianie pojazdu w miejscach niedozwolonych nie opłaca się. Odpowiednie służby są dość szybko powiadamiane. Odholowanie źle zaparkowanego samochodu osobowego to wydatek około 120€.

Parkopedia

Na stronie www.parkopedia.de znajdziecie adresy parkingów, opłaty, ilość miejsc, ograniczenia, zdjęcia, sposób zapłaty. Polecam, sama korzystam. Strona dostępna jest w języku angielskim lub niemieckim.

Więcej na podobny temat?
5 Komentarze
 1. Sebastian :

  witam, czy orientuje się Pani czy na ulicy Columbiadamm parking na ulicy jest płatny jak tak do gdzie go opłacić , konkretnie chodzi o parking pomiędzy ulicami na przeciwko Columbiahalle z góry dziękuję i pozdrawiam

  1. Joanna Maria Czupryna :

   Dzień dobry, jeśli wpisze Pan w podany link do Parkopedii Columbiahalle, to wyskoczy Panu mapka z parkingami. Jest parking garażowy po drugiej stronie ulicy, gdzie godzina kosztuje 1-1,5, euro, a dzień 9 euro. Polecam również zmienić widok z garaży na ulicę (street) i wtedy ukazują się parkingi przy ulicy. Opłaty zależą od długości i dnia parkowania, mogą być również całkowicie bezpłatne. W Parkopedii najlepiej wpisać wybrany dzień i planowane godziny parkowania. Pozdrawiam.

 2. Sebastian :

  Dzień dobry. Dziękuje i pozdrawiam

 3. Artur :

  Witam. Czy parkowanie na Str. des 17 Juni jest nadal bezpłatne? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Joanna Maria Czupryna :

   Niestety bardzo rzadko poruszam się z Gośćmi po Berlinie samochodem. Częściej autokarem turystycznym lub komunikacją miejską, stąd nie dam odpowiedzi na 100% czy nadal parkowanie jest bezpłatne. Z Parkopedii widzę, że na części ulicy jest. Może kto inny był ostatnio i da odpowiedź. Pozdrawiam 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.