Którymi liniami lotniczymi dotrzemy do Berlina z Polski?

LOT z Warszawy

Samolotem do Berlina?

Samolotem do Berlina? Po upadku przewoźnika Air Berlin w 2017 roku oferta bezpośrednich połączeń lotniczych z naszym sąsiadem mocno się skurczyła. Dodatkowo ograniczenia w podróżach, związane z pandemią w 2020 roku radykalnie wpłynęły na siatkę połączeń wszystkich linii lotniczych na świecie. Można mieć tylko nadzieję, że po otwarciu nowego lotniska w Berlinie (31.10.2020) i uspokojeniu się sytuacji będziemy mieć więcej bezpośrednich połączeń ze stolicą Niemiec. Połączenia z przesiadką są nieopłacalne. Lepiej wybrać wówczas pociąg lub liniowy autobus.

LOT

Jedyne połączenia lotnicze z Polski do Berlina oferuje obecnie LOT. Odbywają się one raz dziennie z Warszawy (WAW) we wszystkie dni tygodnia poza środą (listopad 2020). Od 8 listopada 2020 samoloty będą lądować na nowym lotnisku Berlin-Brandenburg (BER). Bilety można zakupić na 360 dni do przodu.

Berlin Brandenburg Airport (BER)

Port Lotniczy Berlin-Brandenburg (BER) zostanie otwarty 31 października 2020 roku. Lotnisko Schönefeld działa jako Terminal 5 BER. Lotnisko Tegel zostanie zamknięte dla ruchu pasażerskiego 8 listopada.

<strong>Dobra rada od przewodnika:</strong> Berlińskie Lotnisko (Berlin Airport) ma bardzo dobrze opracowaną <a title=”Samolotem do Berlina” href=”https://ber.berlin-airport.de/pl.html” target=”_blank” rel=”external noopener noreferrer”>stronę internetową</a> po polsku. Są tam przydatne informacje dla korzystających z połączeń lotniczych z przesiadką lub celem w Berlinie. UWAGA 2020: Ze względu na otwarcie nowego lotniska Berlin-Brandenburg (BER) niektóre informacje są dostępne jedynie w języku niemieckim lub angielskim.

AIR BerlinBerlin Brandenburg AirportLOTlotniska w BerlinieRyanairsamolotem do BerlinaSchönefeldTegel
Comments (0)
Add Comment