Którymi liniami lotniczymi dotrzemy z Polski do Berlina?

Samolotem do Berlina? Niestety, ale po upadku przewoźnika Air Berlin w 2017 roku oferta się nieco skurczyła. Wypada mieć tylko nadzieję, że po otwarciu nowego lotniska (październik 2020), będziemy mieć więcej bezpośrednich połączeń z Berlinem. Wyszukiwarki lotów pokazują sporo atrakcyjnych cenowo połączeń z przesiadką, realizowanych przez LOT. Polecam się im dobrze przyjrzeć, gdyż czasowo może wyjść bardzo podobnie do przejazdu pociągiem lub autobusem.

Samolotem do Berlina?

Na dzień dzisiejszy opłacalne są połączenia z Krakowa (najtańsza taryfa już od 9,99€), ewentualnie z Warszawy przy promocjach (normalne ceny 500-700 PLN). Ze stolicy, biorąc pod uwagę czas dotarcia na lotnisko i odprawy, a później oczekiwania na bagaż, warto rozważyć połączenie pociągiem Berlin-Warszawa Express (5,5h).

Ryanair

Z irlandzkimi liniami, a właściwie podwykonawcą Malta Air, bezpośrednio polecimy z Krakowa w każdy dzień tygodnia (godziny wczesnoranne lub przedpołudniowe). Samoloty Ryanaira lądują na lotnisku Berlin-Tegel (TXL).

LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT oferują połączenie z Warszawy. Loty są trzy lub cztery razy dziennie. LOT również korzysta z lotniska Berlin-Tegel (TXL)

Berlin Brandenburg Airport (BER)

Już kilkakrotnie przesuwano datę otwarcia nowego lotniska Berlin Brandenburg Airport (BER). Obecnie podawany jest termin 31 października 2020 roku (luty 2020). Połączenia lotnicze w Berlinie cały czas obsługują dwa porty: Tegel (TXL) oraz Schönefeld (SFX).

Dobra rada od przewodnika: Berlińskie Lotnisko (Berlin Airport) ma bardzo dobrze opracowaną stronę internetową po polsku. Są tam przydatne informacje dla korzystających z połączeń lotniczych z przesiadką lub celem w Berlinie.

AIR BerlinBerlin Brandenburg AirportLOTlotniska w BerlinieRyanairsamolotem do BerlinaSchönefeldTegel
Comments (0)
Add Comment