Wysiadam na lotnisku Tegel (TXL) w Berlinie

Praktyczne informacje dla podróżnych

Informacje rządowe na temat powrotu z Niemiec do Polski znajdziesz na tej stronie: www.gov.pl
Szukając transportu z berlińskich lotnisk, zajrzyj na grupy branżowe w FB ( szukaj przejazdy [polskie miasto – Berlin]), ogłoszenia aktualizowane są na bieżąco.

Port Lotniczy Tegel (TXL) położony jest w północno-zachodniej części Berlina, około 8 km od centrum. Ma 5 terminali (A-E), przy czym ten najbardziej charakterystyczny w kształcie sześciokąta (terminal A) znajduje się za głównym budynkiem. Do otwartego w 2007 r. terminalu C prowadzi 350-metrowy, częściowo zadaszony łącznik (winda jest obok schodów, nieoznaczona). Zobacz plan lotniska Tegel.

W głównym budynku znajduje się informacja BVG (komunikacja miejska), poczta, punkty gastronomiczne, kantor wymiany walut, bankomaty i punkt informacyjny.

Komunikacja publiczna i taxi

Przystanki autobusowe znajdują się przed wejściem do głównego budynku, a bilety można zakupić w automatach w hali głównej, przed wejściem lub u kierowcy. Przy automatach ustawionych na zewnątrz obecni są zazwyczaj pracownicy BVG (Berlińskiego Zakładu Komunikacyjnego). Udzielają pomocy przy doborze i zakupie odpowiedniego biletu. Postoje taksówek są dwa. Jeden na dziedzińcu wewnętrznym terminalu A, a drugi na dolnym poziomie przed głównym budynkiem.

Parkingi

Za parkingi dla samochodów są opłaty. Bezpłatnie można zatrzymać się do 3 minut przed terminalem A i B w celu wysadzenia/odebrania pasażera. Miejsca z symbolem Pk (Kurzzeitparkplatz) to parkingi krótkiego postoju, na których zatrzymanie się do 15 min kosztuje 3€. Plany miejsc i opłat parkingowych, objaśnionych po polsku, znajdziesz na tej stronie.

UWAGA: Na lotnisku Tegel ostatnie samoloty lądują około 23.00, dlatego też od północy do 4 nad ranem główne terminale (A i C) są zamknięte. Jeśli nie ma innego wyjścia, można spędzić noc w niewielkim terminalu D. Wg przepisów podróżni powinni mieć przy sobie ważny bilet lotniczy, nie jest to jednak ściśle przestrzegana reguła.

Informacja lotniskowa: +49 30 60911150
Dane do systemów nawigacyjnych:
Airport Tegel
13405 Berlin
(Saatwinkler Damm)
Strona www: www.berlin-airport.de (po polsku)

Mapa z zaznaczonymi lotniskami i dworcami w Berlinie

dojazd na lotnisko Tegellotniska w Berlinielotnisko Tegel w Berlinietaksówka na TegelTXL w Berlinie
Comments (0)
Add Comment