Świąteczny Jarmark na Placu Poczdamskim

Tradycyjny jarmark w centrum miasta

W 2022 roku odbędzie się tylko Winterwelt na Placu Poczdamskim.

Przy tym jarmarku muszę być szczera. Nie jest on takim cudem, bym pobiegła na niego zaraz po przyjeździe do Berlina. Jego potencjał widzę gdzie indziej. Sprawdzi się on w połączeniu z atrakcjami w okolicy. A tych na Placu Poczdamskim nie brakuje.

Przy okazji zwiedzania lub zakupów

Jarmark jest niewielki i całkiem przeciętny. Konkurować musi z McDonalds’em i dwoma centrami handlowymi. Nieprzypadkowo stoisko z grzanym winem ustawiono dokładnie na przeciwko wyjścia z pasażu. W środku chyba nie podają.

Towary standardowe. Wyróżnia się stoisko kowala i te z kamiennymi aniołkami. A jedzenie? Albo w centrum handlowym, gdzie można usiąść przy licznych fast-foodach albo pod zjeżdżalnią. Ale zjeżdżalnia to już zupełnie inny jarmark, chociaż oddalony o pół minuty drogi.

Moim ulubionym miejscem na Placu Poczdamskim jest kawiarnia w punkcie widokowym Panorama Point. Sam punkt też gorąco polecam. Wejście znajdziecie na parterze bordowego wieżowca. Czasem ze szczytu budynku zjeżdża na linie święty mikołaj, ale wiadomość o tym trzymana jest w tajemnicy do samego końca. No naprawdę! Zjeżdża sobie taki, a na dole życie się toczy swoim trybem. Nikt nie patrzy, bo nie wie. Ja wiem! Z newslettera dla agencji prasowych.

Pełno światełek

Jarmark ożywa dopiero wieczorem, bo ulica przy której jest rozstawiony, Alte Potsdamer Strasse, to jedna z najładniej oświetlonych w Berlinie. Na jej końcu króluje olbrzymia, kolorowa choinka. Kilka instalacji artystycznych oblegają zazwyczaj małolaty, chcące wykonać selfie sezonu.

Komu mało światełek, ten niech zajdzie do centrum handlowego Arkaden lub przejdzie na drugą stronę ulicy do Sony Center. Tam będzie miał ich w nadmiarze.

Terminy
  • zjazd mikołaja na linie
Moim zdaniem

Gastronomia: */***
Atrakcje dla dzieci: */***
Świąteczny asortyment: */***
Program: brak sceny

Alte Potsdamer Straße 1, 10785 Berlin
Otwarty: w 2022 nie odbędzie się

Dojazd

S-Bahn: S1, S2, S25, S26 (Potsdamer Platz)
U-Bahn: U2 (Potsdamer Platz)
Bus: M41, M48, M85, 200, 300 (Varian-Fry-Str.)

Centrum Handlowe Arkadenjarmark świątecznyPotsdamer PlatzWeihnachtsmarktWinterwelt
Comments (0)
Add Comment