Winterwelt na Placu Poczdamskim

Zimowy Świat ze zjeżdżalnią i austriacką kuchnią

Winterwelt. Plac Poczdamski

Winterwelt, czyli Zimowy Świat przy Placu Poczdamskim trudno przeoczyć. Idąc od Bramy Brandenburskiej, już z daleka widoczna jest wielka, sztucznie naśnieżana zjeżdżalnia (Rodelbahn). Pod nią rozstawionych jest kilkanaście stoisk, na których dominuje gastronomia. Od lat Plac Poczdamski pozostaje miejscem, gdzie najwcześniej daje się odczuć weihnachtsmarkt’ową atmosferę w Berlinie. Grzane wino wypijemy tu już na początku listopada.

Rekordowa zjeżdżalnia

Kiedy pogoda nie dopisuje, Plac Poczdamski jest jedynym miejscem w stolicy Niemiec, gdzie można zobaczyć śnieg. No, może poza wybiegami dla pingwinów w zoo. Długi na 70 metrów tor przyciąga uwagę głównie dorosłych, chcących zaznać namiastki zimowego szaleństwa. Korzystanie jest bezpłatne, ale z własną, autoryzowaną przez organizatora oponą. Jeśli takiej nie posiadamy, za wypożyczenie trzeba zapłacić 1,5€ (jednorazowy zjazd, 2020). Ze względów bezpieczeństwa nie można używać zwykłych opon lub innych sprzętów. Jest to największa mobilna zjeżdżalnia w Europie.

Mini-Weihnachtsmarkt w alpejskim stylu

Pod zjeżdżalnią rozstawionych jest kilka stoisk, przy których można zjeść coś na ciepło i wypić grzane wino. A że oficjalnym partnerem Winterwelt jest słynący z zimowych sportów, region wokół Salzburga, to odwiedzający mogą zajrzeć do prawdziwej alpejskiej gospody,  Schmankerl-Hütt’n. Do skosztowania tradycyjne austriackie potrawy i trunki, takie jak mięso wołowe w galarecie z cebulą, wędzony pstrąg z sosem chrzanowym, słynny Apfelstrudel (jabłecznik) czy herbata myśliwska. W weekendy żywiołowa muzyka live w wykonaniu tradycyjnej kapeli.

By wspomnienia były wyjątkowe, na tym jarmarku warto uzupełnić je o
  • zjazd na oponach, chociaż raz!
Terminy
  • zazwyczaj 6 grudnia z pobliskiego wieżowca zjeżdża mikołaj na linie
Moim zdaniem

Gastronomia: */***
Atrakcje dla dzieci: ***/***
Świąteczny asortyment: */***
Program na scenie: brak sceny

Winterwelt. Plac Poczdamski

Alte Potsdamer Straße 1, 10785 Berlin
Otwarty: 28 października 2022 – 1 stycznia 2023
codz. 10.00-22.00, 24 grudnia 10.00-14.00

Dojazd

S-Bahn: S1, S2, S25, S26 (Potsdamer Platz)
U-Bahn: U2 (Potsdamer Platz)
Bus: 200, 300, M48, M85 (Varian-Fry-Str.), M41 (S+U Potsdamer Platz)

jarmark świątecznyRodelbahnWeihnachtsmarktWinterwelt am Potsdamer PlatzZimowy Świat na Placu Poczdamskimzjeżdżalnia
Comments (0)
Add Comment