Wysiadam na Dworcu Wschodnim (Ostbahnhof Berlin)

Praktyczne informacje dla podróżnych

Dworce kolejowe w Niemczech (te większe) służą nie tylko wsiadającym i wysiadającym podróżnym. To również wielkie galerie handlowe ze sklepami i restauracjami znanych sieci. Ostbahnhof (Dworzec Wschodni) w swojej historii wielokrotnie zmieniał nazwę. Przez kilkanaście lat był nawet Dworcem Głównym Berlina, jako stolicy NRD. Dzisiaj zatrzymują się na nim pociągi z Warszawy i Gdyni. Można się tutaj przesiąść na inne międzynarodowe lub regionalne połączenia, kolejkę miejską (S3, S5, S7, S9) oraz autobusy.

Na terenie dworca jest około 50 sklepów, w tym czynne w niedzielę markety, takie jak Penny, Rewe i Rossmann. Ponadto znajdują się tutaj biura popularnych wypożyczalni aut, posterunek policji, punkt pierwszej pomocy, szafki na bagaże (4-6€ za 24h) i oczywiście punkt obsługi klienta, zarówno DB jak i S-Bahn. Z dworca, w kilka minut dojdziemy do East Side Gallery, najdłuższego zachowanego fragmentu muru berlińskiego z graffiti.

Dworce kolejowe i perony są strzeżone za pomocą systemu kamer. Bezpłatny internet bezprzewodowy dostępny jest na terenie dworca oraz na peronach, skąd odchodzą dalekobieżne pociągi. Dla palaczy wydzielone są specjalne miejsca, oznaczone żółtym obramowaniem na ziemi i znakiem papierosa (najczęściej na krańcach peronów). Poza tymi miejscami obowiązuje bezwzględny zakaz palenia.

Plan Wschodniego Dworca Kolejowego można podejrzeć tutaj.

Ostbahnhof Berlin
Koppenstraße 3
10243 Berlin
Informacja kolejowa: +48 22 9436
Mapa z zaznaczonymi lotniskami i dworcami w Berlinie

Dworzec Wschodni w Berliniejak dojechać na Ostbahnhof w BerlinieOstbahnhof w Berliniepociągiem do Berlinaprzesiadka na Ostbahnhof w Berlinie
Comments (0)
Add Comment