Dwa dni w Berlinie

Dwa dni w stolicy Niemiec pozwalają na swobodne ułożenie planów wg trasy na kilka godzin oraz propozycji jednodniowych. Warto zastanowić się nad zakupem turystycznej karty rabatowej, upoważniającej do korzystania ze środków komunikacji miejskiej oraz dającej zniżki do wielu obiektów, restauracji itp.

Najciekawsze muzea w Berlinie

Najliczniej odwiedzane Muzeum Pergamonu prezentuje rzeźby i fragmenty architektury starożytnego świata. Od lat, turystów przyciąga również tajemnicza twarz królowej Nefretete, której popiersie stanowi perełkę pośród kolekcji egipskiej wystawionej w Nowym Muzeum. Kto nie przepada za sztuką starożytną może udać się do Muzeum Przyrodniczego (szkielety dinozaurów) lub Niemieckiego Muzeum Techniki. Ciekawe ekspozycje i solidna dawka historii gwarantowana jest w Muzeum Muru Berlińskiego. Miłośnicy współczesnej architektury z pewnością docenią przestrzenie Muzeum Żydowskiego, w których urządzone zostały ekspozycje prezentujące życie, zwyczaje i losy niemieckich Żydów. Interaktywna historia Berlina w połączeniu ze zwiedzaniem autentycznego bunkra z czasów zimnej wojny to główne tematy wystawy The Story of Berlin. Ciekawostką jest niewielkie, ale bardzo wciągające Muzeum NRD, efektownie ulokowane nad rzeką Szprewą w pobliżu Katedry Berlińskiej. I w końcu nie można pominąć licznych galerii malarstwa, których stolica Niemiec ma naprawdę sporo, by wymienić tylko Galerię Malarstwa oraz Starą Galerię Narodową.

dwa dni w BerlinieGaleria Malarstwajeden dzień w Berliniemuzea w BerlinieMuzeum Muru BerlińskiegoMuzeum NRDMuzeum PergamonuMuzeum PrzyrodniczeMuzeum ŻydowskieNiemieckie Muzeum TechnikiNowe MuzeumThe Story of Berlin
Comments (0)
Add Comment