Karnawał Kultur w Berlinie 2021

Karnawał Kultur w Berlinie 2021 (Karneval der Kulturen)

Karnawał Kultur w Berlinie to kolorowa, egzotyczna impreza, która co roku odbywa się na ulicach miasta. Jej ideą jest prezentacja wielokulturowości stolicy Niemiec oraz działania na rzecz integracji i tolerancji. W 2021 roku karnawał odbędzie się od 21 do 24 maja, natomiast barwny korowód przejdzie ulicami Kreuzberga 23 maja.

Ponad 20 lat Święta tolerancji

W stolicy Niemiec mieszka ponad 600 tys. obcokrajowców. Wspólne świętowanie, występy artystów i barwny korowód mają przyczynić się do wzajemnego zrozumienia, tolerancji i poszanowania różnic kulturowych. Karnawał Kultur to jedna z najliczniej odwiedzanych imprez, organizowana nieprzerwanie od 1996 r. W ciągu czterech karnawałowych dni, w zależności od pogody, liczba odwiedzających waha się pomiędzy 600 tys. a milionem osób.

Ulice pełne egzotyki, co i gdzie

Podczas karnawału wybierzcie się na uliczny festyn przy Blücherplatz. Niezliczone stoiska z tradycyjnym rękodziełem, egzotyczną kuchnią i niecodziennymi usługami tylko czekają na odważnych. Organizatorzy zapraszają do wędrówek w poszukiwaniu oryginalnych drobiazgów czy smaków. Z czterech scen, podzielonych według regionów świata i stylów muzycznych, nieprzerwanie rozbrzmiewają głośne rytmy. Wykonawcami są artyści z Berlina oraz licznie zaproszeni goście zza granicy.

Karnawałowy pochód

Punktem kulminacyjnym co roku jest barwny korowód tancerzy, akrobatów i aktorów, który tradycyjnie rozpoczyna się w południe na Hermannplatz w dzielnicy Neukölln, a kończy w godzinach wieczornych na Yorckstraße (Kreuzberg). Grupy biorące udział w pochodzie ocenia specjalne jury, których trzeba przekonać do swojej prezentacji w ciągu 90 sekund.

Najwdzięczniejszym jurorem i widzem są jednak licznie rozstawieni wzdłuż trasy korowodu mieszkańcy Berlina i ich goście, którzy brawami i okrzykami nagradzają młodszych i starszych artystów tej jedynej w swoim rodzaju, wielokulturowej sceny.

Karnawał Kultur w Berlinie 2021

Kiedy: 21-24 maja 2021
Gdzie: Blücherplatz
Wstęp: bezpłatny
WWW: www.karneval.berlin

Dojazd:

U-Bahn: U1, U3, U6 (Hallesches Tor)
Bus: M41, 248 (Blücherstr.)

Zobacz, gdzie położony jest Blücherplatz na mapie Google

Karnawał KulturKarneval der KulturenKreuzbergmiędzynarodowy korowódNeuköllnuliczny festyn w Berlinie
Comments (0)
Add Comment