Weihnachtsmarkt 2020 w Berlinie. Regulacje i obostrzenia

Weihnachtsmarkt 2020 w Berlinie

Świąteczne jarmarki w grudniu są nieodłącznym elementem berlińskiego kalendarza. I o ile w niektórych niemieckich miastach już padły deklaracje, że jarmarki zostały odwołane, to w Berlinie najwięksi wystawcy utrzymują, że się odbędą. Oczywiście taki Weihnachtsmarkt 2020 będzie się różnił od poprzednich edycji.

W mediach społecznościowych króluje słowo “Hygienekonzept”. Nad koncepcją zachowania zasad bezpieczeństwa w dobie pandemii głowią się obecnie organizatorzy wszystkich jarmarków w Berlinie. Jak można było zauważyć w ostatnich latach, część z nich wprowadziła już ogrodzenia, zostawiając kilka stref wejściowych. Prawdopodobnie liczba odwiedzających jarmark będzie kontrolowana. Regulacje będą również dotyczyć zasad oczekiwania w kolejce, korzystania z gastronomii i atrakcji, obowiązku noszenia masek i zachowania dystansu społecznego.

Czy jarmarki się odbędą?

Na chwilę obecną nie ma potwierdzonych informacji. Decyzja należy do władz miasta Berlina i powinna się pojawić w przeciągu kilku tygodni.  Organizatorzy wymienionych poniżej jarmarków wypowiedzieli się już na oficjalnych stronach lub w mediach społecznościowych, mając nadzieję na kontynuację wieloletnich tradycji. Większość stron ma zaktualizowane terminy jarmarków na 2020 rok.

Aktualności

Informacje odnośnie świątecznych jarmarków (Weihnachtmarkt 2020)

Weihnachtszauber Gendarmenmarkt
  • 17.07.2020 Organizatorzy intensywnie pracują nad nową koncepcją jarmarku. Regulacje dotyczyć mają dozwolonej liczby osób przebywających na terenie jarmarku, obowiązku noszenia masek oraz utworzenia jednokierunkowych ścieżek poruszania się. UWAGA LATA 2021-2023: ze względu na prace budowlane przy Domu Koncertowym (2021) oraz remontu samego placu (2022-23) jarmark zostanie przeniesiony na Bebelplatz (przy Unter den Linden, między Operą Państwową a Starą Biblioteką)
Więcej na podobny temat?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.