Międzynarodowy Festiwal Piwa w Berlinie

23. Internationales Berliner Bierfestival

Festiwal Piwa w Berlinie, odbywający się na początku sierpnia od ponad 20 lat, to raczej mało znana impreza. Być może ma na to wpływ największe niemieckie święto piwa odbywające się w Bawarii czyli Oktoberfest. Na nim dominują jednak głównie trunki z największych bawarskich browarów.

Tymczasem na festiwalu w Berlinie wystawia się 350 browarów z 90 krajów, tworząc najdłuższy piwny ogródek świata (2,2 km). W 2011 roku został ustanowiony oficjalny rekord Guinnessa pod tym względem, z ogródkiem mierzącym 1850 metrów. Mimo to atmosfera pozostaje dość kameralna. Stoiska poszczególnych browarów ustawione są wzdłuż ulicy, a nie na placu, i dzięki temu przeważnie nie ma tam dużego tłoku.

festiwal piwa w berlinie
Jedna ze scen na festiwalu piwa w Berlinie © Joanna Maria Czupryna, Przewodnik po Berlinie

Festiwal odbywa się wzdłuż Alei Karola Marksa (Karl-Marx-Allee), po lewej stronie patrząc od Placu Aleksandra i wieży telewizyjnej. Najłatwiej dotrzeć tam metrem, wybierając przystanki linii nr 5 (U5) – Strausberger Platz, Weberwiese lub Frankfurter Tor. Z Placu Aleksandra (Alexanderplatz) to 5-10 minut jazdy.

stoiska na festiwalu piwa
Festiwal jest łatwo dostępny ze stacji metra © Joanna Maria Czupryna, Przewodnik po Berlinie

Przy ogródkach piwnych ustawiono również 19 scen, z których codziennie od 15.00 rozbrzmiewać będzie muzyka na żywo. Festiwal potrwa trzy dni, wstęp jest bezpłatny.

Międzynarodowy Festiwal Piwa w Berlinie 2019
2 sierpnia (piątek), 12-24
3 sierpnia (sobota), 10-24
4 sierpnia (niedziela), 10-22

muzyka na festiwalu piwa
Rozrywka na festiwalu © Joanna Maria Czupryna, Przewodnik po Berlinie

Co roku wybierany jest motyw przewodni festiwalu. W 2019 roku jest to po prostu “Letnie piwo w sercu Berlina”. Organizatorzy zapraszają do skosztowania złocistego trunku, pochodzącego z różnych stron świata na jedną z głównych alei w centrum miasta.

festiwal piwa w berlinie
Wesołe towarzystwo na festiwalu © Joanna Maria Czupryna, Przewodnik po Berlinie

Więcej informacji, program, ustawienie stoisk oraz… toalet można uzyskać na oficjalnej stronie organizatora

www.internationales-berliner-bierfestival.de

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.