Karnawał Kultur w Berlinie

Karnawał Kultur w Berlinie (Karneval der Kulturen)

Karnawał Kultur to kolorowa, egzotyczna impreza na ulicach Berlina. Jej ideą jest prezentacja wielokulturowości stolicy Niemiec, działania na rzecz integracji i tolerancji. W 2018 roku karnawał odbędzie się od 18 do 21 maja. Barwny korowód przejdzie ulicami Kreuzberga 20 maja.

W stolicy Niemiec mieszka ponad 500 tys. obcokrajowców. Wspólne świętowanie, występy artystów i barwny korowód, ma przyczynić się do wzajemnego zrozumienia, tolerancji i poszanowania różnic kulturowych. Karnawał Kultur to jedna z najliczniej odwiedzanych imprez w Berlinie, organizowana nieprzerwanie od 1996 r. W ostatnich latach, w ciągu czterech karnawałowych dni, liczba odwiedzających wahała się pomiędzy 600 tys. a milionem osób.

Przez wszystkie dni trwania karnawału można się wybrać na uliczny festyn przy Blücherplatz. Szeregi stoisk z tradycyjnym rękodziełem, egzotyczną kuchnią i niecodziennymi usługami zapraszają do wędrówek w poszukiwaniu oryginalnych drobiazgów czy smaków. Na czterech scenach, podzielonych wg stylów muzycznych i regionów świata nieprzerwanie co roku rozbrzmiewają głośne rytmy w wykonaniu artystów z Berlina i zaproszonych gości.

Punktem kulminacyjnym każdego festiwalu jest barwny korowód tancerzy, akrobatów i aktorów, który tradycyjnie rozpoczyna się w południe na Hermannplatz w dzielnicy Neukölln a kończy w godzinach wieczornych na Yorckstraße (Kreuzberg). Grupy biorące udział w pochodzie oceniane są również przez jury, których to członków trzeba przekonać do swojej prezentacji w ciągu 90 sekund pokazu. Najwdzięczniejszym jurorem i widzem są jednak licznie zgromadzeni wzdłuż trasy korowodu mieszkańcy Berlina i ich goście, którzy brawami i okrzykami nagradzają młodszych i starszych artystów tej jedynej w swoim rodzaju, wielokulturowej sceny.

Oficjalna strona: www.karneval-berlin.de

Dojazd:
U-Bahn: U6, U1 (Hallesches Tor)
Bus: M41, 248 (Blücherstr.)

Zobacz, gdzie położony jest Blücherplatz na mapie Google

Więcej na podobny temat?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.