WinterZauber Berlin. Wielki jarmark-lunapark w dzielnicy Lichtenberg

I po zimowym śnie

Ten jarmark przez wiele lat odbywał się w śródmieściu na placu za centrum handlowym „Alexa”. Jednak w 2018 rozpoczęły się tam budowy apartamentowców i jarmark przeniesiono do dzielnicy Lichtenberg. Szkoda, gdyż jako jedyny w centrum miasta łączył w sobie cechy jarmarku i lunaparku. Przy czym miał naprawdę niskie ceny. W weekendy było tu dość tłoczno. Czasem zajeżdżała nawet czerwona ciężarówka z Mikołajem w środku. Ale to już historia.

Winterzauber Berlin

Jest jednak i dobra wiadomość. Karuzele i pozostałe atrakcje przeniesiono w inne miejsce. Daleko od centrum, ale jeśli ktoś chce dobrze spędzić czas z dziećmi, powinien się tam udać. Winterzauber Berlin (Zimowy Czar w Berlinie) podobno ma nawiązywać do przedwojennych tradycji. Czy tak jest, trzeba przekonać się samemu.

Frankfurter Allee 300 (Lichtenberg), 13055 Berlin
Otwarty: 3 listopada – 30 grudnia 2023
codz. pn.-czw. 14-21.30, pt.-sb. 13-23, nd. i święta 12.00-21.00
24 grudnia zamknięty

Uwaga: W środy dzień familijny, tańsze bilety na karuzele

Dojazd

Tram: 16, M6 (Arendsweg)
Bus: 256 (Liebenwalder Str./Landsberger Allee)

Jarmark-lunapark położony jest przy Landsberger Allee, w pobliżu marketu IKEA. Najlepiej dojechać do niego tramwajem M6 z Placu Aleksandra (ok. 20 min).

AlexanderplatzCentrum Handlowe Alexajarmark świątecznyPlac Aleksandraświąteczny lunaparkWeihnachtsmarktwesołe miasteczkoWintertraum am AlexaZimowy Sen w Berlinie
Comments (0)
Add Comment