Nostalgiczny Jarmark Bożonarodzeniowy wokół Katedry Świętej Jadwigi

Nostalgischer Weihnachtsmarkt

W 2020 roku odwołany.

Nostalgiczny Jarmark Bożonarodzeniowy był niegdyś jednym z najciekawszych w śródmieściu Berlina. Pierwotnie zlokalizowany pomiędzy Operą Państwową a Pałacem Księżniczek przy Alei pod Lipami wyróżniał się spokojem, klimatem przedwojennych lat i najlepszymi kasztanami w mieście. Kiedy obok rozpoczęły się prace budowlane, remont opery i jeszcze parę innych inwestycji, jarmark z roku na rok popadał w niebyt.

Problemy, problemy, problemy

Najpierw ograniczono jego powierzchnię, później przesuwano w różne miejsca. Kompletnym nieporozumieniem było utrzymanie go przez trzy lata na placu za odbudowywanym pałacem miejskim. Szukaj wiatru w polu. Wreszcie jarmark zadomowił się na placu wokół Katedry Świętej Jadwigi. Zaczęli zaglądać na niego nie tylko przypadkowi przychodnie i znajomi wystawców. Choć była to tylko namiastka dawnej nostalgii, to się sprawdziła. Niestety w 2018 roku ogłoszono, że się nie odbędzie. Decyzję tę powtórzono i w tym roku.

Pozostaje mieć nadzieję, że za rok lub dwa jarmark wróci na swoje oryginalne miejsce.

jarmark świątecznyKatedra Świętej JadwigiNostalgiczny Jarmark BożonarodzeniowyNostalgischer WeihnachtsmarktWeihnachtsmarkt
Comments (0)
Add Comment