Online: 6

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Karnawał Kultur (Karneval der Kulturen)

Karnawał Kultur to kolorowa, egzotyczna impreza na ulicach Berlina. Jej ideą jest prezentacja wielokulturowości stolicy Niemiec, działania na rzecz integracji i tolerancji. W 2016 roku karnawał potrwa od 13 do 16 maja. Barwny korowód przejdzie ulicami Kreuzberga 15 maja. Impreza została potwierdzona.

W stolicy Niemiec mieszka ponad 500 tys. obcokrajowców. Wspólne świętowanie, występy artystów i barwny korowód, ma przyczynić się do wzajemnego zrozumienia, tolerancji i poszanowania różnic kulturowych. Karnawał Kultur to jedna z najliczniej odwiedzanych imprez w Berlinie, organizowana nieprzerwanie od 1996 r. W ostatnich latach, w ciągu czterech karnawałowych dni, liczba odwiedzających wahała się pomiędzy 600 tys. a milionem osób.


 

Przez wszystkie dni trwania karnawału można się wybrać na uliczny festyn przy Blücherplatz. Szeregi stoisk z tradycyjnym rękodziełem, egzotyczną kuchnią i niecodziennymi usługami zapraszają do wędrówek w poszukiwaniu oryginalnych drobiazgów czy smaków. Na czterech scenach, podzielonych wg styli muzycznych i regionów świata nieprzerwanie co roku rozbrzmiewają głośne rytmy w wykonaniu artystów z Berlina i zaproszonych gości.

Punktem kulminacyjnym każdego festiwalu jest barwny korowód tancerzy, akrobatów i aktorów, który tradycyjnie rozpoczyna się w południe na Hermannplatz w dzielnicy Neukölln a kończy w godzinach wieczornych na Yorckstraße (Kreuzberg). Grupy biorące udział w pochodzie oceniane są również przez jury, których to członków trzeba przekonać do swojej prezentacji w ciągu 90 sekund pokazu. Najwdzięczniejszym jurorem i widzem są jednak licznie zgromadzeni wzdłuż trasy korowodu mieszkańcy Berlina i ich goście, którzy brawami i okrzykami nagradzają młodszych i starszych artystów tej jedynej w swoim rodzaju, wielokulturowej sceny.
Oficjalna strona: www.karneval-berlin.de
 
Dojazd:
U-Bahn: U6, U1 (Hallesches Tor)
Bus: M41, 248 (Blücherstr.)
 
Zobacz, gdzie położony jest Blücherplatz na mapie Google.

Zobacz zdjęcia z karnawału z zeszłych lat.

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u