Online: 5

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Jeden dzień w Berlinie

Jeśli mamy do dyspozycji jeden dzień w Berlinie, a w każdym razie więcej niż 3-4 godziny, możemy skorzystać z proponowanej trasy na kilka godzin, wstępując po drodze do wybranego muzeum lub np. wjeżdżając na Wieżę TV albo punkt widokowy na Placu Poczdamskim. Nie mając w planach płatnych wejść, proponuję poszerzyć zwiedzanie o zachodnie dzielnice Berlina: Tiergarten, Charlottenburg lub Kreuzberg. Nie obejdzie się tu już bez przejazdów środkami komunikacji miejskiej lub rowerem (auto lepiej zostawić na parkingu). Poniższe propozycje stanowią dodatek do podstawowej trasy.

Berlin w pigułce

Propozycję "na kilka godzin" poszerzamy o centrum dawnego Berlina Zachodniego, tzw. City-West, gdzie zobaczyć można ruiny Kościoła Pamięci, centrum handlowe Europa Center, czy wielki dom towarowy z tradycjami KaDeWe (Kaufhaus des Westens). To również w tej części miasta przebiega słynna ulica Kürfurstendamm, którą można przejść się kawałek w miarę wolnego czasu.

Pałace, parki i ogrody

Alternatywą dla gwarnych ulic i placów może być wypad do pałacu Charlottenburg (polecane ogrody i park, na zwiedzanie wnętrz warto przeznaczyć więcej czasu) lub do parku Tiergarten. Punktem wyjścia w tym drugim może być stacja kolejki miejskiej S-Tiergarten. Zaraz przy niej znajduje się techniczna ciekawostka: ponad 100 zabytkowych latarni ustawionych w parkowych alejkach.

Uroki Berlina sprzed 100 lat

Dzielnice położone na północ od Placu Aleksandra i Wieży Tv są najlepiej zachowanymi w śródmieściu, jeśli chodzi o oryginalną, kamieniczną zabudowę. Szczególnie kompleks dziedzińców Hackesche Höfe należy do najczęściej odwiedzanych. Okolice upodobali sobie właściciele sklepów z markową odzieżą, galerii i egzotycznych restauracji. Rejon polecany na luźną włóczęgę bez określonego celu.

Nieco więcej o murze berlińskim

Szukających czegoś więcej niż tylko śladu po murze berlińskim zainteresować może miejsce bardzo turystyczne i tłoczne, dawny punkt kontrolny Checkpoint Charlie, przy którym znajduje się Muzeum Muru Berlińskiego. Mniej ludzi jest za to przy Miejscu Pamięci Bernauer Straße, gdzie funkcjonuje Centrum Dokumentacji (wstęp bezpłatny).Pokaż Jeden dzień w Berlinie na większej mapie. Ikony.
Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u