Online: 4

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Trzy dni w Berlinie i dłużej

Przy dłuższym pobycie, poza miejscami z propozycji na kilka godzin, jeden dzień lub dwa, koniecznie trzeba wygospodarować czas, by - pozostając w Berlinie - udać się nad jedno z licznych jezior. Można też zaplanować wypad do Spandau lub Köpenick, niegdy samodzielnych miast i to starszych od Berlina, a dzisiaj jego dzielnic. Propozycją wartą rozważenia jest też jednodniowa wycieczka do pobliskiego Poczdamu, zwłaszcza, że dojeżdża tam kolejka miejska.

Zielony Berlin

Najpiękniejszych terenów na spacer najlepiej poszukać nad jeziorami Wann (Wannsee) oraz brzegami rzeki Haweli po zachodniej stronie miasta (półwysep Schildhorn). Urokliwie jest również nad jeziorem Tegel i największym spośród berlińskich zbiorników: Müggelsee. Ze wzgórza Drachenberg w lesie Grunewald roztacza się piękna panorama na miasto, a w letnie wieczory schodzą się rodziny i pary, by oglądać zachody słońca.

Berlin nieco inaczej

Spandau (Szpandawa) jest dzielnicą, której Stary Rynek zachował po części średniowieczny charakter. Nieopodal znajduje się słynna cytadela w renesansowym stylu, zachowana niemal bez zniszczeń. Köpenick (Kopanica) to z kolei miejsce ze słowiańskimi korzeniami położone u ujcia rzeki Dahme do Szprewy. Na wyspie znajduje się przepiękny barokowy pałacyk z wnętrzami, udostępniony do zwiedzania.

Poczdam

Stolica Brandenburgii graniczy bezpośrednio z Berlinem. Na dworzec główny można udać się koleją regionalną (RE, RB) lub kolejką miejską (S-Bahn). W jeden dzień na pewno uda się zobaczyć wspaniałe ogrody i pałac Sanssouci, dworek Cecilienhof oraz barokową zabudowę starego miasta.
 

Pokaż Dłuższy pobyt w Berlinie na większej mapie. Ikony.

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u