0.5 C
Berlin
sobota, 19.01.2019

Potrzebny przewodnik po Berlinie?

Nazywam się Joanna Maria Czupryna i jestem wyłączną autorką tej strony. Serwis Przewodnik-po-Berlinie.pl (dawniej Berlimix.net) jest efektem mojej fascynacji miastem i chęcią podzielenia się praktycznymi informacjami turystycznymi z innymi. Jako przewodnik po Berlinie mam niebywałą przyjemność i satysfakcję spełniać się zawodowo od 2004 roku. Obecnie od trzech do sześciu miesięcy w roku spędzam w Korei Południowej, ale kiedy jestem w Europie, chętnie podejmuję się przewodnictwa po Berlinie, Poczdamie i pilotażu tam, gdzie inni nie bardzo chcą lub mogą.

Przewodnik po Berlinie 2018/2019

Aktualnie jestem: w Polsce
Oprowadzanie możliwe: na bieżąco do końca sierpnia 2019

Propozycje dla indywidualnych gości i małych grup

Już trzygodzinny spacer pozwoli poczuć atmosferę miasta, nacechowanego unikalną historią, wielokulturowością i pewnym swoistym luzem, charakterystycznym dla wielkich metropolii. Zamiast dokładnych dat, szczegółowych biografii czy ‚zlicowanych z elewacją bulajów’, u mnie są anegdoty, opowiastki i żarty. Do tego wiele nawiązań do codziennego życia berlińczyków i mnóstwo przydatnych wskazówek na czas dalszego pobytu (nierzadko popartego odpowiednimi broszurkami i mapami).

Nowe propozycje na sezon 2019 podam w grudniu 2018

Spacer po śródmieściu Berlina (3h) – standard

Od Placu Aleksandra do gmachu Reichstagu.
Po drodze: Zegar Czasu Na Świecie, Plac Aleksandra, Wieża TV, Czerwony Ratusz, Kościół Mariacki, Fontanna Neptuna, Dzielnica Świętego Mikołaja, Szprewa, odbudowa pałacu miejskiego, Lustgarten, Wyspa Muzeów, Katedra Berlińska, Aleja pod Lipami, Zbrojownia, Uniwersytet Humboldtów, Opera Państwowa, Stara Biblioteka, Ambasada Federacji Rosyjskiej, Plac Paryski, Brama Brandenburska, ślady po murze berlińskim, gmach Reichstagu, Tiergarten. Wszystkie obiekty z zewnątrz.
Godzina: 10.00-13.00
Koszt: 90€ (płatne na miejscu)
Liczba uczestników: max 10 dorosłych (+ własne dzieci/wnuki)

Berlin w pigułce (4h) – standard

Zwiedzanie z przewodnikiem (pieszo i korzystając z komunikacji miejskiej) 
Spacer: Zegar Czasu Na Świecie, Plac Aleksandra, Wieża TV, Czerwony Ratusz, Kościół Mariacki, Fontanna Neptuna, Dzielnica Świętego Mikołaja, Szprewa, odbudowa pałacu miejskiego, Lustgarten, Wyspa Muzeów, Katedra Berlińska, Aleja pod Lipami. Przejazd: Zbrojownia, Uniwersytet Humboldtów, Opera Państwowa, Stara Biblioteka, Ambasada Federacji Rosyjskiej. Spacer: Plac Paryski, Brama Brandenburska, ślady po murze berlińskim, gmach Reichstagu, Tiergarten. Przejazd: Tiergarten, pałac Bellevue, Kolumna Zwycięstwa. Spacer: Berlin Zachodni, ruiny Kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma, Europa Center. Przejazd na Plac Poczdamski i spacer: fragmenty muru berlińskiego, nowoczesna architektura, ewentualnie Pomnik Pomordowanych Żydów w Europie. Wszystkie obiekty z zewnątrz.
Godzina: 10.00/10.30-14.00/14.30
Koszt: 115 euro (+ bilety komunikacji miejskiej)
Liczba uczestników: max 10 dorosłych (+ własne dzieci/wnuki)

Programy dla grup autokarowych na zapytanie.

Krótko o mnie

Przewodnik po Berlinie, Joanna Maria Czupryna
Joanna Maria Czupryna
Przewodnik po Berlinie i Poczdamie od 2004
— autorka przewodnika po mieście (ExpressMap Polska, III wydanie 2015), „Berlin 3 w 1”. Uhonorowany Nagrodą Magellana, I miejsce w kategorii „przewodnik ilustrowany” w 2009 roku
— absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (specjalizacja: polityka i ekonomika turystyki)

Skontaktuj się ze mną

Telefon: +48 603 29 39 89
(lub +49 176 653 250 29)

Wpisz poprawny wynik