Online: 5

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Reichstag (top10)

Wszyscy chcą wjechać na kopułę gmachu Reichstagu. Bo jest to bezpłatne, bo panorama miasta, bo ciekawa architektura, bo jest to jeden z niewielu budynków rządowych na świecie, gdzie można sobie wejść ot tak... Wszystko prawda. Wejścia "ot tak z ulicy" zostały co prawda nieco ograniczone, ale budynek nadal pozostaje w swojej formie otwarty dla zwiedzających. Co jest dosyć niezwykłe i zdecydowanie wyróżnia go na tle innych parlamentów europejskich. Można nawet założyć, że sporo zagranicznych turystów pierwej widzi na żywo niemiecką salę plenarną, aniżeli tą we własnym kraju :)

Ciekawostka: przy budynku Reichstagu, od strony Szprewy, od 2009 roku stoi fragment muru ze stoczni gdańskiej, upamiętniający "walkę Solidarności o wolność i demokrację oraz wkład Polski w ponownie zjednoczenie Niemiec i polityczną jedność Europy".

Porada Berlimix.net: na tarasie Reichstagu dostępne są bezpłatnie audio-przewodniki w języku polskim. Warto również wiedzieć, że jest możliwość wzięcia udziału w oprowadzaniu po budynku w języku polskim, bezpłatnie po zameldowaniu. Dostępne dni i godziny można sprawdzić na oficjalnej stronie Bundestagu.
 
Zobacz również:
Historia, ciekawostki, informacje praktyczne dotyczące gmachu Reichstagu i wjazdu na kopułę
Galeria zdjęć gmachu Reichstagu, kopuły i wnętrz parlamentu
 

 

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u