Online: 5

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Plac Aleksandra (top10)

Niektórym trudno zrozumieć fenomen i popularność Placu Aleksandra (Alexanderplatz). Uchodzący za symbol socjalistycznej architektury i centrum wschodniego Berlina plac powoli traci klimat na rzecz nowoczesnych budowli lub odnowionych fasad starszych budynków. Gmachów z wielkiej płyty trzeba poszukać już nieco dalej, ale turystów nadal cieszą relikty minionej epoki takie jak Zegar Czasu na Świecie (Weltzeituhr) czy Fontanna Przyjaźni Narodów (Brunnen der Völkerfreundschaft).

Ciekawostka: obchody 20. rocznicy upadku muru berlińskiego w 2009 roku odbiły się szerokim echem nie tylko w Niemczech. Polski Teatr Tańca z Poznania przygotował z tej okazji spektakl pod tytułem "Alexanderplatz". A co się kryje dzisiaj pod dawną domeną przedstawienia www.alexanderplatz.pl możecie sprawdzić sami. ;)

Porada Berlimix.net: "betonowa pustynia", jak czasem nazywany jest Plac Aleksandra, nie wszystkim może przypaść do gustu. Na szczęście kilkanaście razy w roku organizowane są tutaj jarmarki, festyny czy familijne akcje różnych firm i organizacji. Warto zaglądać na stronę Berlimix.net, by sprawdzić, czy czasem coś ciekawego nie dzieje się w czasie planowanej wizyty w Berlinie.
 
Zobacz również:
Historia, ciekawostki, informacje dotyczące Placu Aleksandra
Kalendarz większych imprez, odbywających się na Placu Aleksandra
Galeria zdjęć Alexanderplatz
 
alexanderplatz

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u