Online: 5

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

TOP 10 Muzea - Dziesięć muzeów, które trzeba zobaczyć

Poniższa lista przedstawia dziesięć muzeów, na które warto zwrócić szczególną uwagę podczas wizyty w Berlinie. Oczywiście wszystkich nie da się "zaliczyć" podczas kilkudniowego pobytu - nie byłoby to nawet wskazane ;). Stanowią one raczej wybór, pewien przekrój przez różnorodną tematykę oraz okresy historyczne. W Berlinie jest ponad 170 muzeów, a to znacznie więcej niż dni deszczowych w roku!

Muzeum Pergamonu (Pergamonmuseum)

Berliński klasyk, którego nie może pominąć żaden miłośnik starożytnej sztuki i architektury. Więcej...

Nowe Muzeum (Neues Museum)

W muzeum prezentowane są egipskie kolekcje dzieł sztuki, pośród których, niczym Mona Lisa w Paryżu, króluje tajemnicza egipska piękność - królowa Nefretete. Więcej...

Niemieckie Muzeum Techniki (Deutsches Technikmuseum)

Tradycyjne pojęcie muzeum nie ma za wiele wspólnego z berlińską wystawą poświęconą technicznym wynalazkom. Liczne eksponaty takie jak telefony, radia, telewizory, pociągi, samoloty, statki itd. można dotykać, co na pewno spodoba się najmłodszym odwiedzającym. Więcej...

Galeria Malarstwa (Gemäldegalerie)

W Galerii Malarstwa można spędzić długie godziny, podziwiając dzieła Cranacha, Tycjana, Caravaggio, Rubensa, Rembrandta czy Vermeera. Muzealne zbiory prezentują przekrój europejskiego malarstwa od XIII do XVIII wieku.

Muzeum Przyrodnicze (Naturkundemuseum)

Najsłynniejszym lokatorem tego muzeum jest wystawiony na głównym dziedzińcu nieco "skostniały" roślinożerca ery dinozaurów - brachiozaur. Gad ten trafił nawet do księgi rekordów Guinnessa, jako najwyższy, kompletny szkielet swojego gatunku. Oczy ucieszy również bogaty zbiór minerałów.

Muzeum Żydowskie (Jüdisches Museum)

Mało który budynek muzealny staje się atrakcją, jeszcze zanim jego sale wypełnią eksponaty. A tak było w 2001 roku, kiedy światowej sławy architekt, Daniel Libeskind zaprosił chętnych do oglądania pustych wnętrz. Berlińska wystawa przedstawiająca dwa tysiące lat historii narodu żydowskiego jest jedną z największych w Europie.

Muzeum Muru (Mauermuseum)

Dla zainteresowanych powojenną historią Europy to obowiązkowy punkt w programie. Także dla tych, którzy chcą zrozumieć po co, dlaczego, jak, itd. Tylko w Berlinie tak obszerna prezentacja tematu.

Muzeum NRD (DDR Museum)

Dla starszych wizyta w muzeum jest czesto powrotem do przeszłości, nierzadko kuriozalnej i pełnej absurdów. Młodsi mogą poznać codzienne życie swoich rodziców i dziadków, kiedy byli w ich wieku... Trabanty, analogowe urządzenia, ubrania z poliestru, lakierowane meble... słowem klimat.

The Story of Berlin

Interaktywna historia Berlina. Choć nie ma tu wielu historycznych eksponatów to prezentacja poszczególnych działów jest przemyślana i dopracowana do szczegółu, a fakty znacznie lepiej zapadają w pamięć niż w tradycyjnym muzeum. Atrakcją jest zwiedzanie autentycznego schronu przeciwatomowego z lat 70-tych ubiegłego wieku.

Muzeum Komunikacji (Museum für Kommunikation)

Berlińskie muzeum jest najstarszym na świecie poświęconym tematowi poczty i komunikacji. W podziemnej "izbie skarbów" do obejrzenia m.in. rarytasy filatelistyczne - "błękitny" i "czerwony Mauritius" - ich cena rynkowa to ponad milion dolarów za pojedynczy egzemplarz!Pokaż TOP 10 Muzea na większej mapie Ikony.
Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u