Online: 5

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

charlottenburg (top10)

Spośród dawnych rezydencji Hohenzollernów Charlottenburg jest największym, zachowanym pałacem w Berlinie. Za kilka lat palmę pierwszeństwa odda pałacowi miejskiemu, którego całkowita odbudowa ruszyła w czerwcu 2013 roku. Jego wnętrza będą jednakże nowoczesne, bez rekonstrukcji historycznych sal. Dlatego po pruski blask i splendor turyści nadal udawać się będą do Charlottenburga, gdzie zwiedzić można tzw. Stary Pałac, Nowe Skrzydło, ogrody, pawilon Schinkla, Mauzoleum i Belweder.

Ciekawostka: w 1701 roku został ustanowiony "Act of Settlement" (Ustawa o następstwie tronu), która przeniosła prawa sukcesji tronu angielskiego na dynastię hanowerską, to jest potomków księżniczki Palatynu Zofii Doroty Wittelsbach, matki Zofii Karoliny (Sophie Charlotte), od imienia której pałac Charlottenburg i dzielnica Berlina zawdzięcza z kolei swoją nazwę. Dzięki poślubieniu przez Fryderyka I hanowerskiej księżniczki w 1684 roku, Hohenzollernowie zyskali prawa do tronu brytyjskiego, które obowiązują do dzisiaj. Jakkolwiek, obecna "głowa rodziny", Jerzy Fryderyk mieści się gdzieś pod koniec drugiej setki w kolejce potencjalnych kandydatów.

Porada Berlimix.net: dla tych, którzy cenią sobie naturę i zwiedzanie bez pośpiechu poleca się zacząć spacer po parku Charlottenburg od strony stacji S-Bahn Jungfernheide.
 
Zobacz również:
Historia, ciekawostki, informacje - Nowe Skrzydło w Pałacu Charlottenburg
 
schloss charlottenburg

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u