Online: 5

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

brama brandenburska (top10)

Stojąca u szczytu Alei Pod Lipami Brama Brandenburska to niewątpliwie najbardziej rozpoznawalny motyw Berlina. Jej wizerunek widnieje na oficjalnej stronie internetowej stolicy Niemiec, wykorzystywany jest we wszystkich publikacjach senatu berlińskiego, również tych odpowiedzialnych za turystykę i marketing. Trudno się temu dziwić, bowiem inne symbole, które można by wziąć pod uwagę są nacechowane polityczną przeszłością (wieża telewizyjna), odnoszą się do całego kraju (gmach Reichstagu) lub ich komercyjne użycie byłoby wręcz niestosowne (mur berliński). XVIII-wieczny zabytek, który przez lata witał przybyłych do miasta gości, a do tego ma piękne, wzorowane na antycznych proporcje, wydaje się zatem idealnym motywem na logo. Również logo Berlimix.net :)

Chociaż Berlin nie ma monopolu na "brandenburskie bramy", bo nieco starsza imienniczka stoi w niedalekim Poczdamie, to po akcesoriach pamiątkarskich widać, że jest to najczęściej wybierany motyw przez turystów. Miniaturki, pocztówki, koszulki, torby, a nawet makaron, szczotki, formy do wypieków czy gąbki do mycia - dla kreatywnych przedsiębiorców nie ma granic. Najmniejszą, metalową miniaturkę Bramy można dostać już za 2,95 €.

Ciekawostka: w rankingu TOP100 Niemieckiej Centrali Turystki (DZT) z 2014 roku Brama Brandenburska jest na 5. miejscu. Wyprzedza ją bawarski zamek Neuschwanstein, park rozrywki Europa-Park, katedra w Kolonii oraz zabytkowy Heildelberg. Tuż za Bramą, na 8. miejscu uplasował się mur berliński.

Podpowiedź Berlimix.net: najpiękniej Brama Brandenburska prezentuje się podczas Festiwalu Świateł, oświetlona kolorowymi lampami (na zdjęciu). Gwarny, międzynarodowy i najczęściej głośny tłum to element każdej większej metropolii. Kto chciałby jednak chwilę postać samotnie pod Bramą, powinien pojawić się na Placu Paryskim przed 9.00 rano.
 
Zobacz również:
Historia, ciekawostki o Bramie Brandenburskiej
Galeria zdjęć Bramy Brandenburskiej
 

 

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u