Online: 5

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Aleja pod Lipami (top10)

Każda większa metropolia ma swój bulwar, główną ulicę obsadzoną drzewami w centrum miasta. W Berlinie jest to Aleja pod Lipami - trakt o długości półtora kilometra, naszpikowany zabytkami i historią. Niestety, od lat przyjemność spaceru zabierają liczne budowy, renowacje fasad czy całych budynków położonych w pobliżu. Nie należy się tym jednak zbytnio zrażać, a przyjąć raczej za oznakę dynamiki rozwoju miasta.

Ciekawostka: okres kwitnienia lip, kiedy te pachną szczególnie intensywnie, przypada na koniec czerwca i lipiec. Przez cały rok za to można trzymać nutkę lipową u siebie, zamkniętą we flakoniku, bowiem berlińskie lipy doczekały się własnej kompozycji zapachowej o nazwie "10 Linde Berlin" (pomysł na oryginalny prezent, do nabycia w salonie FRAU TONIS PARFUM, Zimmerstraße 13, 10969 Berlin www.frau-tonis-parfum.com).

Porada Berlimix.net: przy Unter den Linden 40 znajduje się sklep z pamiątkami, księgarnia, muzeum i wydawnictwo w jednym: Berlin Story. Warto zajrzeć do środka, ze względu na największy wybór różnorodnych pamiątek z Berlinem w tle. Ponadto tylko tutaj można zakupić książki i mapy w języku polskim, m.in. o historii miasta, murze berlińskim oraz mój przewodnik, jego wersje kieszonkowe i super poręczne laminowane mapy wydawnictwa ExpressMap. Polecam. www.berlinstory.de
 
Zobacz również:
Historia, ciekawostki, informacje na temat Alei pod Lipami
 
unter den linden

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u