Online: 4

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Shows 2015


Blue Man Group w Berlinie

Blue Man Group - amerykańska grupa muzyczna założona w 1988 roku przez Phila Stantona, Chrisa Winka i Matta Goldmana. Organizacja tworzy, często komediowe, przedstawienia teatralne oraz koncerty składające się nie tylko z muzyki, ale również z pokazów multimedialnych. Wystąpienia grupy skoncentrowane są na trzech anonimowych, milczących wykonawcach, nazywanych Blue Men. Występują oni w czarnych ubraniach i niebieskich, lateksowych maskach grając na specyficznych, często perkusyjnych, instrumentach (np. rurach PVC).

W chwili obecnej show jest wystawiane w Nowym Jorku, Bostonie, Chicago, Las Vegas, Orlando i Berlinie. W 2004 roku w stolicy Niemiec miała miejsce pierwsza pozaamerykańska premiera. Wcześniej specyficznie ucharakteryzowana grupa dała się poznać niemieckiej publiczności z licznych reklam telewizyjnych, m.in. dla firmy Intel. Od 2007 roku Blue Man Group występują we własnym teatrze przy Marlene-Dietrich-Platz (niedaleko Placu Poczdamskiego).

Dzisiaj przedstawienia Blue Man na całym świecie obsługuje kilkudziesięciu "niebieskich artystów" obojga płci, którzy na castingach spełniać muszą określone warunki fizyczne (atletyczna budowa, wzrost 1,78-1,85 m), posiadają szczególne umiejętności (gra na instrumentach perkusyjnych, aktorstwo, komunikacja pozawerbalna) oraz określone cechy charakteru (otwartość, charyzma, chęć do współpracy). Ze względu na specyfikę charakteryzacji, show jest szczególnie efektywne, jeśli trzeba podmienić artystów. Od początku istnienia grupy show obejrzało ok. 17 mln ludzi na całym świecie. W Berlinie przedstawienie należy już do eventowych klasyków.


 

BLUE MAN GROUP
Stage Bluemax Theater
Marlene-Dietrich-Platz 4
10785 Berlin (Mitte)
wt.-pt. 20.00, sb. 18.00 i 21.00, nd. 18.00
czas trwania: 1 h 40 min bez przerwy
bilety od 65 €
Blue Man Group w Berlinie


THE WYLD (Friedrichstadtpalast)

Rewie, które prezentowane są we Friedrichstadtpalast od lat przyciągają setki tysięcy widzów, zwłaszcza że nie jest potrzebny język niemiecki by cieszyć się z przedstawienia. THE WYLD (z ang. dziki) jest jak do tej pory najdroższą produkcją w 95-letniej historii Friedrichstadtpalast z budżetem przekraczającym 10 mln. Do tej pory show obejrzało ponad 230 tys. ludzi. To doskonała rozrywka na wieczór, atrakcyjne zakończenie dnia w Berlinie, wypełnionego zwiedzaniem i zakupami. Dopełni całości podczas krótkiego, np. weekendowego wypadu do stolicy Niemiec, pozostawiając niezapomniane wrażenia, niczym z show w Las Vegas.

THE WYLD prezentuje różnorodne "dzikie" oblicza wielkiego miasta Berlin, od egipskiej piękności Nefretete po pudla w wieży telewizyjnej.


 

THE WYLD
Friedrichstadt-Palast
Friedrichstr. 107
10117 Berlin (Mitte)
do 30.10.2015 (poza lipcem)
różne dni tygodnia, 18.30 lub 19.30
soboty również 15.30
bilety od 50 €
THE WYLD


DUMMY Lab (CHAMALEON Musik Theater Varieté)

Propozycje teatru "Chamäleon" zasługują na szczególna uwagę z kilku względów. Przede wszystkim oferta kierowana jest do międzynarodowej publiczności, a zatem nie język, a ruch, śpiew, gra aktorska gra tutaj pierwsze skrzypce. Po drugie teatr zlokalizowany jest w niesamowitym miejscu, w jednym z secesyjnych budynków przy Hackesche Höfe (kompleks zabytkowych dziedzińców) i zajmuje salę balową z początku XX wieku. Wizytę da się przyjemnie połączyć z kolacją w pobliskiej i godnej polecenia restauracji (na tym samym dziedzińcu) lub pobliskimi zabytkami (Wieża TV, Wyspa Muzeów).

Dummy, jak na varieté przystało, łączy w sobie taniec i akrobatykę, muzykę industrialną i klasyczną, a także wykonawców: ludzi i lalki na jednej scenie. Z grą świateł i projekcjami video to sztuka która wyznacza varieté kierunek w przyszłości.


 

DUMMY Lab
CHAMALEON Musik Theater Varieté
Rosenthaler Str. 40
10178 Berlin (Mitte)
od 28.02. do 9.08.2015
wt.-pt. 20.00, sb. 18.00 i 21.30, nd. 18.00
bilety od 40 €
DUMMY Lab


Stars in Concert (Estrel Hotel)

Estrel jest największym hotelem w Niemczech. Otwarty w 1994 roku, dzisiaj dysponuje 1125 pokojami o czterogwiazdkowym standardzie. Od 1997 roku w przebudowanej hali fabrycznej znajduje się wielkie centrym rozrywki, Estrel Festival Center. Niemal codziennie przezentują się tutaj artyści, którzy doskonale imitują głosem i wyglądem gwiazdy światowego formatu, m.in. Elvisa, Arethę Franklin, Freddiego Mercury czy Toma Jonesa. Towarzyszy im muzyka na żywo oraz tancerze.

Dla gości nocujących w hotelu przygotowane są specjalne pakiety lub bilety na show po obniżonych cenach. Kategorie cenowe obejmują miejsca siedzące przy stołach oraz stojące przy stolikach barowych.


 

Stars in Concert
Estrel Festival Center
Sonnenallee 225
12057 Berlin, Germany
od 28.01.2015
śr.-sb. 20.30, nd. 17.00
bilety od 22 do 51,5 €
Stars in Concert


All you can sing! (Palazzo Berlin)

Palazzo Berlin nawiązuje do dawnych tradycji wędrownych teatrów i cyrków, a także do powstałych w Belgii na przełomie XIX i XX wieku Spiegeltent. Były to budowane z drewna konstrukcje, przypominające namiot, służące przeważnie do zabaw tanecznych i pokazów cyrkowych. Ich nazwa "lustrzany namiot" albo "lustrzany pałac" (Spiegelpalast) odnosi się do bogatego w lustra i inne elementy dekoracyjne wystroju. Goście zasiadali najczęściej w boksach, poprzedzielanych drewnianą, ażurkową ścianką, a umieszczonych pod ścianami, tak by środek pozostawał wolny. Na świecie zachowało się jeszcze kilkanaście oryginalnych konstrukcji, pochodzących sprzed niemal wieku, niektóre można wynająć, w innych organizowane są regularne imprezy rozrywkowe.

Palazzo Berlin zaprasza swoich gości na czterodaniową, wykwitną kolację, przy której można podziwiać popisy akrobatów, kuglarzy, magików, tancerzy i muzyków. Choć do pokazów nie jest potrzebna znajomość języka, trzeba pamiętać, że moderacja i niektóre części występu (np. kabaret) prowadzone są w języku niemieckim. Jest możliwość rezygnacji z menu i zamówienia tylko biletów na pokaz. Wówczas dania zamawia się z karty.


 

All you can sing!
Palazzo Berlin
Mildred-Harnack-Straße 1
10243 Berlin (Mitte)
do 8.03.2015
śr.-sb. 19.30, nd. 18.00
bilety od 59 €
Pallazo Berlin


BREAKIN' MOZART (Wintergarten Berlin)

Muzyka klasyczna i breakdance? Takie połączenia tylko w Berlinie. Show z udziałem znanej kompanii tanecznej DCC Company i Base Berlin podczas pierwszego sezonu odbywało się zawsze przy pełnej sali. Teraz powtórka z nowymi elementami choreografii. Mozartowi na pewno by się spodobało.


 

BREAKIN' MOZART
Wintergarten Berlin
Potsdamer Straße 96
10785 Berlin
od 23.02 do 7.06
śr.-sb. 20.00, nd. 18.00
bilety od 37 €
BREAKIN' MOZART


Pozostałe terminy w Wintergarten:
- ShowCafé, wybór najlepszych numerów z wieczornego show + kawa i ciasto, soboty godz. 16.00, 31 €
- THE MAGICAL MYSTERY SHOW, do 15.02.2015

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u