Online: 8

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

przewodnik po berlinie

Przewodnictwem po Berlinie zajmuję się już ponad 10 lat. Jest to moje główne zajęcie, nie dorywcze, któremu poświęcam sporo czasu. W 2009 roku napisałam polskojęzyczny przewodnik, wydany przez ExpressMap w Warszawie, który od czasu do czasu rozlosowuję wśród uczestników moich wycieczek. Co dwa lata następuje jego aktualizacja (ostatnia w 2015 roku). Wówczas osobiście objeżdżam wszystkie miejsca i sprawdzam dane, jeśli nie można w inny sposób skontaktować się z ich właścicielami. Publikuję również artykuły w magazynie dla berlińskiej polonii, okazjonalnie w innych czasopismach.

Nie mam szablonowych programów zwiedzania. Przy ich układaniu biorę pod uwagę miejsce rozpoczęcia (żadnych "Pan se dojedzie..."), podaję dokładne wskazówki dotarcia a jeśli trzeba informacje na temat najlepszego wyboru biletów komunikacyjnych. Najczęściej jednak gości indywidualnych i małe grupy odbieram prosto z hotelu. Przy grupach autokarowych ważna jest dla mnie ilość i wiek uczestników, preferencje tematyczne, budżet na bilety (lub jego brak) a nawet program przed i po zwiedzaniu ze mną, by jak najefektywniej ułożyć dzień w Berlinie/Poczdamie i by grupa nie musiała jechać znowu przez całe miasto do upatrzonego muzeum lub centrum handlowego.

W miarę możliwości mogę podpowiedzieć organizatorom turystyki korzystne cenowo hotele lub restauracje dla grup, nie zajmuję się jednak ich rezerwacją ani pośrednictwem. Doskonale znam za to warunki rezerwacji muzeów, pałaców i punktów widokowych w Berlinie i Poczdamie i jestem w stanie podpowiedzieć, co się najbardziej opłaca w każdym konkretnym przypadku.

Mam szczególną słabość do grup szkolnych, niestraszne mi wycieczki nauczycieli, architektów i tych, "co już wszystko widzieli". Ponad dziesięć lat doświadczenia, blisko dwadzieścia lat pracy i studiów w branży turystycznej pozwala mi również na udaną improwizację w awaryjnych przypadkach. Zawsze, jeśli była potrzeba, pomagałam przy tłumaczeniach w kontaktach z niemiecką policją lub innymi funkcjonariuszami. Również kierowców nie zostawiam na pastwę losu, podając im dokładne wytyczne odnośnie przebiegu dnia (niekiedy co do minuty), adresy parkingów, wskazówki odnośnie przejazdów bądź wyjazdu z miasta.

Jeśli przy następnej wycieczce do Berlina, zechcą Państwo powierzyć mi swoją grupą lub samych siebie, dołożę wszelkich starań, by była to udana współpraca. Po szczegóły, zapraszam, by się ze mną skontaktować. Można to uczynić na kilka sposobów:

Przewodnik po Berlinie / Poczdamie

Joanna Maria Czupryna
Telefon: +49 176 653 250 29 (niem.)
Telefon: +48 603 29 39 89 (pol.)
Mail: info@berlimix.net
Facebook: wyślij wiadomość
 
W wyjątkowych sytuacjach mogę podjąć się pilotażu całej imprezy, startując z Polski (grupy firmowe, VIP).
Znam dobrze również inne niemieckie miasta.
 

Aktualizacja:  04.06.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u