Online: 5

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Schroniska młodzieżowe

Schroniska młodzieżowe oferują standard turystyczny, najczęściej z dzielonymi łazienkami na korytarzach. W obiektach stowarzyszonych w Deutsches Jugendherbergswerk wymagana jest Międzynarodowa Legitymacja Członkowska (w Polsce wydaje ją PTSM).

  • Jugendherberge Berlin International (Tiergarten)
  • Schronisko (członek DJH) położone jest w centrum nieco ponad kilometr od Placu Poczdamskiego. Noclegi dla indywidualnych turystów, rodzin i grup. Śniadania i pościel w cenie, obiady/kolacje i pakiety lunchowe na zamówienie. Wymagana międzynarodowa legitymacja PTSM.
  • Jugendherberge Berlin Ostkreuz (Lichtenberg/Friedrichshain-Kreuzberg)
  • Schronisko (członek DJH) położone jest tu przy stacji kolejki miejskiej i regionalnej Berlin-Ostkreuz. Niedawno otwarte, dysponuje ponad 440 miejscami. Noclegi dla indywidualnych turystów, rodzin i grup. Śniadania i pościel w cenie, obiady/kolacje i pakiety lunchowe na zamówienie. Wymagana międzynarodowa legitymacja PTSM.
  • Jugendherberge Berlin Ernst Reuter (Reinickendorf)
  • Schronisko (członek DJH) położone jest w północnej cześci Berlina, na skraju kompleksu leśnego Tegel. Noclegi dla indywidualnych turystów, rodzin i grup. Śniadania i pościel w cenie, obiady/kolacje i pakiety lunchowe na zamówienie. Pojedynczy nocleg juz za 18 € (do 26 lat). Wymagana międzynarodowa legitymacja PTSM.
  • Jugendherberge Berlin Am Wannsee (Tiergarten)
  • Schronisko (członek DJH) położone jest tuż nad jeziorem Wannsee w zielonej, spokojnej dzielnicy Berlina, niedaleko Poczdamu. Noclegi dla indywidualnych turystów, rodzin i grup. Śniadania i pościel w cenie, obiady/kolacje i pakiety lunchowe na zamówienie. Wymagana międzynarodowa legitymacja PTSM.


Noclegi dla grup szkolnych w schroniskach DHJ

Schroniska młodzieżowe w Berlinie mają wysoki standard i zapewniają odpowiednie warunki dla grup, zwłaszcza klas szkolnych. Pokoje (od 2 do 6 osób) wyposażone są w łazienki, dla nauczycieli przewidziane są jedno- lub dwuosobowe pokoje w cenie grupowej. W zależności od obiektu i liczebności grupy oferowane są gratisy dla opiekunów. Wszystkie schroniska oferują śniadania, obiady i kolacje (VP) lub obiadokolacje (HP). Pokoje nie posiadają telewizorów ale na terenie obiektów są różne udogodnienia dla młodzieży, miejsca by zorganizować dyskotekę, spotkanie, gry sportowe itp.
Międzynarodowa legitymacja PTSM kosztuje tylko 25 złotych dla młodzieży szkolnej (składka roczna + ewentualne wpisowe). Warto zastanowić się nad wyrobieniem jej dla całej grupy przed wyjazdem, gdyż noclegi w berlińskich schroniskach są atrakcyjne cenowe (od 26 do 36 euro za osobę ze śniadaniem i obiadokolacją oraz pościelą). Planując szerszy wyjazd i zwiedzanie kilku miast lub regionów w Niemczech oferta niemieckiego DHJ staje się znacznie bardziej opłacalna od zwykłych hosteli. Często są położone w atrakcyjnej okolicy, nad jeziorem lub niedaleko centrum czy węzła komunikacyjnego.

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u