Online: 4

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

System rezerwacyjny Booking.com

Uniwersalna lista "tani i dobry nocleg w Berlinie" nie istnieje! Ilu gości tyle preferencji i wymagań. Dla jednego 40 € za noc to jest tanio, dla kogoś innego i 20 € będzie za dużo. Oczekiwania są tak zróżnicowane, że wyszukiwanie czy polecanie noclegów powinno powierzyć się specjaliście. Mieszkając w Berlinie nocowałam w kilku hotelach, znam kilkanaście, co przy ponad 800 obiektach noclegowych nie czyni ze mnie eksperta. Dlatego zachęcam i polecam ze skorzystania z systemu rezerwacyjnego Booking.com. Jeśli rezerwują Państwo kilka noclegów w roku (niekoniecznie w Berlinie) warto założyć konto i po niedługim czasie korzystać z atrakcyjnych ofert specjalnych. Ceny mogą się różnić od tych na stronie hotelu o kilkadziesiąt procent.

Wyszukaj teraz najlepszy nocleg w Berlinie

Od

Do


Booking.com pozwala niemal perfekcyjnie dopasować obiekt do preferencji. W wielu przypadkach możliwe jest bezpłatne anulowanie rezerwacji oraz nie trzeba podawać danych z karty kredytowej. Podane są opinie osób i średnia z ocen. Można zastosować wiele filtrów i ustawić wyświetlenia wg najniższej ceny, najlepszych opinii, itd. Kto kilka razy zarezerwuje nocleg przez ten system, szybko sie przekona o jego praktycznych zaletach. Nie trzeba wybierać akurat tego konkretnego systemu rezerwacyjnego jest wiele innych, również takich, co porównują ceny systemów, ale wg moich doświadczeń Booking.com wypada cenowo i bez ukrytych dopłat najlepiej.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając obiekt w Berlinie:

  • Śródmieście to przede wszystkim dzielnice Mitte, Tiergarten, Wedding. Przy dzielnicach Friedrichshain i Kreuzberg dobrze jest przyjrzeć się opiniom, czy okolica nie jest hałaśliwa (dużo klubów, barów, scen, itd.). Na pewno położone daleko od śródmieścia są hotele w dzielnicach: Marzahn-Hellersdorf, Zehlendorf, Köpenick, Spandau. Dwie ostatnie mają swoje własne handlowo-usługowe centra z zabytkami.
  • Odległość od stacji S-Bahn i U-Bahn. Jeśli nastawiamy się na zwiedzanie miasta przy wykorzystaniu środków komunikacji miejskiej, to nawet obiekty dalej położone od śródmieścia nie będą wielką przeszkodą, jeśli są usytuowane tuż przy stacji metra lub kolejki miejskiej. Do centrum najczęściej można dojechać w 15-20 minut. To się raczej nie sprawdzi przy przystankach autobusowych lub tramwajowych.
  • Śniadania. Brak śniadań w wybranym obiekcie, który pasuje nam pod każdym innym względem, też nie musi oznaczać dyskwalifikacji. W Berlinie na każdym rogu są piekarnie, gdzie za kilka euro zjemy kanapki z herbatą czy kawą. W wielu lokalach proponowane są zestawy śniadaniowe już od 4-5 €.
  • Bezpłatny Wi-Fi/WLAN będzie atutem, gdyż w stolicy Niemiec dostępne z ulicy hot-spoty są nieliczne. Warto sprawdzić czy w opiniach padają komentarze na temat zasięgu i działania Wi-Fi.
  • Średnia z ocen między 7 a 10. Przy 6-7 dobrze przejrzeć opinie, a poniżej 6 lepiej odpuścić.

Sprawdź już teraz ceny noclegów w Berlinie.

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u