Największy wiosenny festyn w Berlinie

Frühlingsfest am Kurt-Schumacher-Damm

Kiedy tylko temperatura opada, rozkwita natura i pierwsze piwne ogródki, tysiące berlińczyków przesiada się na rowery i przegląda weekendowe propozycje spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wielkanocne, wiosenne czy majowe festyny należą już do stałego programu Berlina. Pośród nich na uwagę niewątpliwie zasługuje największy i najdłużej trwający festyn, zlokalizowany w północnej części miasta, przy Kurt-Schumacher-Damm.

Reklama wiosennego festynu przy wjeździe

Wiosenny festyn jest otwarty codziennie od 28 marca do 22 kwietnia 2018 roku (za jednym wyjątkiem w Wielki Piątek). Ma charakter wesołego miasteczka, z kilkudziesięcioma karuzelami, stoiskami z gastronomią i grami losowymi. To przede wszystkim propozycja dla rodzin z młodszymi dziećmi na weekendy lub grup na wieczory. Wstęp jest bezpłatny. Karuzele mają ceny od 2 do 8 euro. Warto wiedzieć, że środa jest dniem rodzinnym, kiedy ich ceny są o połowę niższe.

Wejście na teren festynu © Joanna Maria Czupryna :: Przewodnika po Berlinie, 2016

Jedną z ciekawszych atrakcji jest młyn diabelski (Eclipse), o wysokości 48 metrów, skąd można zobaczyć panoramę Berlina i przyległej od północy Brandenburgii. Dodatkową atrakcją będą w tym roku pokazy fajerwerków. Odbędą się one dwukrotnie, w soboty, 31 marca oraz 21 kwietnia o 22.00.

Młyn diabelski na festynie © Joanna Maria Czupryna :: Przewodnika po Berlinie, 2016

Na festyn można dojechać własnym autem (jest parking) lub komunikacją miejską. Z centrum to około 20 minut jazdy, z ewentualnymi przesiadkami.


 
48. Berliner Frühlingsfest auf dem Zentralen Festplatz
48. Berliński Festyn Wiosenny na Centralnym Placu

28 marca – 22 kwietnia 2018
Kurt-Schumacher-Damm 207, 13405 Berlin
pn.-czw: 14-22; pt.-sb. 14-23; nd. 13-22
Wielkanocna Niedziela: 13-23
Wielkanocny Poniedziałek: 13-22
Wielki Piątek (30.03): zamknięte
 
Dojazd:
Bus: M21, X21, 148 (Aristide-Briand-Brücke)
 
www.schaustellerverband-berlin.de

Więcej na podobny temat?