Niestety, po upadku linii lotniczych Air Berlin, oferta nieco się skurczyła. Wypada mieć nadzieję, że po otwarciu nowego lotniska pod Berlinem, będziemy mieć więcej połączeń ze stolicą Niemiec. Można też wybrać połączenia z przesiadką, choć czasowo możemy się przy tym już zbliżyć do przejazdu pociągiem lub autobusem.

Ryanair

Z irlandzkimi liniami bezpośrednio polecimy jedynie z Krakowa, za to w każdy dzień tygodnia. Na stronie przewoźnika widnieje co prawda Rzeszów, ale póki co brak możliwości dokonania rezerwacji na jakikolwiek termin. Samoloty Ryanaira lądują na lotnisku Berlin-Schönefeld (SFX).

LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT oferują połączenie z Warszawy. Loty są dwa razy dziennie, rano i po południu/wieczorem, poza weekendami, kiedy odbywa się tylko kurs popołudniowy.

Berlin Brandenburg Airport (BER)

Już kilkakrotnie przesuwano datę otwarcia nowego lotniska Berlin Brandenburg Airport (BER). Obecnie podawany jest termin na 2021 rok (grudzień 2017). Połączenia lotnicze w Berlinie cały czas obsługują dwa porty: Tegel (TXL) i Schönefeld (SFX).

Berlińskie Lotnisko (Berlin Airport) ma bardzo dobrze opracowaną stronę internetową po polsku. Są tam przydatne informacje dla korzystających z połączeń lotniczych z przesiadką lub celem w Berlinie.