Regularne połączenia autobusowe utrzymują wszystkie większe miasta w Polsce. Poza wielkimi firmami, oferującymi przewozy autokarami, jest wiele mniejszych przewoźników ze stałym rozkładem jazdy. Najczęściej dowożą oni pasażerów na dworzec autobusowy ZOB, lotnisko Schönefeld oraz, w przypadku mniejszych busów, na Tegel.

Autobusy regularnych linii zatrzymują się na Centralnym Dworcu Autobusowym (ZOB), który jest położony w zachodniej części miasta, tuż przy terenach targowych (Messe) i nowym Centrum Kongresowym (CityCube Berlin).

W walce o klienta, przewoźnicy stosują różne akcje marketingowe i lojalnościowe. Przy odrobinie szczęścia, bilety można nabyć już od kilku złotych (Polski Bus). Atrakcyjny cenowo jest też Lux Express. Jeden z najpopularniejszych przewoźników w Niemczech, Flixbus, utrzymuje regularne połączenie ze Szczecinem. We współpracy z Polskim Busem można na stronach obu przewoźników zakupić bilety do wszystkich miejscowości, które są obsługiwane przez te firmy.

Przejazdy (z przesiadkami) trwają przykładowo z Przemyśla – 15 godzin, z Gdańska, Krakowa, Warszawy – 8-10 godzin, z Katowic – 8 godzin, z Wrocławia 4-5 godzin.

IC BUS Kraków-Berlin

Po tym jak Polskie Koleje Państwowe zrezygnowały z połączenia Berlin-Kraków, Niemieckie Koleje (Deutsche Bahn) uruchomiły bezpośrednią linię autobusową IC BUS po konkurencyjnych cenach. Autobus zatrzymuje się również w Katowicach i Wrocławiu. Bilety z Krakowa już od 29€ (własne dzieci do lat 15 podróżują bezpłatnie). Autobus kursuje raz dziennie, cała podróż trwa 8 godzin i 10 minut. Z racji, że jest to właściwie „kolejowy” autobus, w Berlinie zatrzymuje się przy stacjach kolejowych Südkreuz i Hauptbahnhof oraz na lotnisku Schönefeld. Przy zakupie biletów honorowane są karty rabatowe BahnCard. Więcej informacji na stronie Deutsche Bahn (po polsku).