Z parkowaniem w wielkich metropoliach są zawsze problemy. By nie tracić czasu i nie przepłacać polecam przygotować się jeszcze przed wyjazdem i zapisać adres strony internetowej z parkingami lub adresy poszczególnych parkingów. Można oczywiście skorzystać też z różnych aplikacji. Warto pamiętać, że w Berlinie, na ulicach, bezpłatny zasięg wifi na ulicach jest dość ograniczony i lepiej nie polegać na tych połączeniach.

Berlin nie ma bezwzględnych stref płatnego parkowania. W niedzielę i święta wiele parkingów, nawet w ścisłym centrum, jest bezpłatnych. W miejscach, gdzie obowiązuje tzw. strefa ograniczonego, bezpłatnego parkowania należy użyć „zegara” (Parkscheibe). Najtańszy kartonik można zakupić na stacjach benzynowych za 1€. Plastikowe „zegary” są dostępne za 3-4€. Mając na uwadze korzystanie z parkingów w Berlinie, warto zaopatrzyć się w dużą ilość monet, gdyż automaty na ulicach nie przyjmują banknotów, a jakość serwisu obsługi kart kredytowych jest różna. Parkowanie lub zostawianie pojazdu w miejscach niedozwolonych nie opłaca się. Odpowiednie służby są dość szybko powiadamiane. Odholowanie źle zaparkowanego samochodu osobowego to wydatek około 120€.

Na stronie www.parkopedia.de wskazane są adresy parkingów, opłaty, ilość miejsc, ograniczenia, zdjęcia, sposób zapłaty. By wybrać inną dzielnicę, należy wpisać przykładowy adres zabytku lub hotelu. Strona dostępna jest w języku angielskim lub niemieckim.