Online: 6

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Lotnisko Tegel

Port Lotniczy Tegel (TXL) położony jest w północno-zachodniej części Berlina, 8 km od centrum. Ma 5 terminali (A-E), przy czym ten najbardziej charakterystyczny w kształcie sześciokąta (terminal A) znajduje się za głównym budynkiem. Do nowo otwartego w 2007 r. terminalu C, z którego odprawiane są głównie samoloty Air Berlin, prowadzi 350-metrowy, częściowo zadaszony łącznik. Plan lotniska Tegel.

Przystanki autobusowe znajdują się przed wejściem do głównego budynku, bilety można kupić w automatach w hali głównej lub u kierowcy. Postoje taksówek są dwa, na dziedzińcu wewnętrznym terminalu A, oraz na dolnym poziomie przed głównym budynkiem.

Parkingi dla samochodów są płatne. Bezpłatnie można zatrzymać się do 3 minut przed terminalem A i B w celu wysadzenia/odebrania pasażera. Miejsca oznaczone symbolem Pk (Kurzzeitparkplatz) to parkingi krótkiego postoju na których zatrzymanie się do 15 min kosztuje 3 €. Plany miejsc i opłat parkingowych po polsku znajdziesz na tej stronie.

W głównym budynku znajduje się informacja BVG (komunikacja miejska), poczta, punkty gastronomiczne, kantor wymiany walut, bankomaty i punkt informacyjny. UWAGA: Na lotnisku Tegel ostatnie samoloty lądują około 23.00, dlatego też od północy do 4 nad ranem główne terminale (A,C) są zamknięte. Jeśli nie ma innego wyjścia, można spędzić noc w niewielkim terminalu D. Wg przepisów podróżni powinni mieć przy sobie ważny bilet lotniczy, nie jest to jednak ściśle przestrzegana reguła.

Informacja lotniskowa: +49 30 60911150
Dane do systemów nawigacyjnych:
Airport Tegel
13405 Berlin
(Saatwinkler Damm)
Strona www: www.berlin-airport.de (po polsku)
 

Pokaż Wysiadam na... w Berlinie na większej mapie

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u