Online: 6

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Lotnisko Schönefeld

Lotnisko Schönefeld (SFX) do zjednoczenia Niemiec było głównym portem Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Obecnie trwa budowa nowego terminalu, chociaż w porównaniu z lotniskami we Frankfurcie czy Paryżu po ukończeniu wciąż będzie lotniskiem drugiego rzędu. Berlin-Brandenburg Airport (BER) ma odprawiać pasażerów od 2018 roku.

Schönefeld położony jest poza granicami Berlina, na południowy wschód od centrum, w odległości 22 km (licząc od centrum). Ma cztery, połączone ze sobą, terminale (A-D). Większość samolotów odprawiana jest w terminalu A (na górnym poziomie). Terminal B służy pasażerom tanich linii lotniczych Easy Jet (a zatem m.in. w kierunku Irlandii i Wielkiej Brytanii). Niewielki terminal C przystosowany jest do odpraw, gdzie kontrola jest bardziej szczegółowa (np. w kierunku Izraela), natomiast pasażerowie Germanwings i SunExpress odprawiani są w terminalu D. Plan całego kompleksu można zobaczyć tutaj.

Przystanki autobusowe oraz postój taksówek znajduje się przed wejściem do terminalu A. Na stację kolejki miejskiej S-Bahn oraz regionalnych kolei należy przejść ok. 400 metrów zadaszonym łącznikiem (zobacz plan). W tunelu stacji znajdują się automaty z biletami. Informacja BVG i automaty a także punkt informacji turystycznej są również na parterze terminalu A (lepiej z nich skorzystać, gdyż w tunelu są często długie kolejki zdezorientowanych obcokrajowców).

Parkingi dla samochodów są płatne, wyjątkiem jest parking nr 2 (P2) przed głównym budynkiem lotniska, gdzie można się zatrzymać do 5 min. bez opłat. Autobusy powinny kierować się na parking (P3), gdzie do 15 min. mogą stać bezpłatnie (godzina 3 €). Istnieje możliwość rezerwacji miejsca parkingowego.

Informacja lotniskowa: +49 30 60911150
Dane dla systemów nawigacyjnych:
Airport Schoenefeld
12529 Berlin
(Mittelstraße / Am Seegraben / B96a)
Strona www: www.berlin-airport.de
 

Pokaż Wysiadam na... w Berlinie na większej mapie

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u