Online: 6

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Dworzec Wschodni (Ostbahnhof)

Kolejowe dworce w Niemczech (te większe) służą nie tylko wsiadającym i wysiadającym podróżnym. To również wielkie galerie handlowe ze sklepami i restauracjami znanych sieci. Ostbahnhof (Dworzec Wschodni) w swojej historii wielokrotnie zmieniał nazwę, przez kilkanaście lat nazywany był nawet Dworcem Głównym Berlina (jako stolicy NRD). Do dzisiaj zatrzymują się na nim pociągi z Warszawy, Poznania. Można się tutaj przesiąść na inne międzynarodowe lub regionalne pociągi, kolejkę miejską (S5, S7, S75) lub autobusy.

Na terenie dworca jest około 50 sklepów, w tym markety i dyskonty takie jak Penny, Rewe, Rossmann (czynne w niedzielę), Kik, Deichman itp. Biuro głównych wypożyczalni aut, posterunek policji, punkt pierwszej pomocy, szafki na bagaże (4-6 € za 24h) i oczywiście punkt obsługi klienta, zarówno DB jak i S-Bahn. Z dworca w kilka minut dojdziemy do East Side Gallery - najdłuższego zachowanego fragmentu muru berlińskiego z graffiti.

Dworce kolejowe i perony są strzeżone za pomocą systemu kamer. Internet bezprzewodowy dostępny jest na terenie dworca oraz na peronach, skąd odchodzą dalekobieżne pociągi. Dla palaczy wydzielone są specjalne miejsca, oznaczone żółtym obramowaniem na ziemi i znakiem papierosa (najczęściej na krańcach peronów), poza tym na terenie dworca obowiązuje zakaz palenia.

Plan Wschodniego Dworca Kolejowego można znaleźć tutaj.

Ostbahnhof Berlin
Koppenstraße 3
10243 Berlin
Informacja kolejowa: +48 22 9436Pokaż Wysiadam na... w Berlinie na większej mapie
Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u