Online: 6

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Jak dotrzeć do Berlina autobusem

Regularne połączenia autobusowe utrzymują wszystkie większe miasta w Polsce. Poza wielkimi firmami oferującymi przewozy autokarami jest wiele mniejszych przewoźników ze stałym rozkładem jazdy. Najczęściej dowożą oni pasażerów na dworzec autobusowy ZOB, lotniska Schönefeld oraz w przypadku mniejszych busów na Tegel.

Autobusy regularnych linii zatrzymują się na Centralnym Dworcu Autobusowym (ZOB) w Berlinie, który jest położony w zachodniej części miasta, tuż przy terenach targowych (Messe) i nowym Centrum Kongresowym (CityCube Berlin).

W walce o klienta przewoźnicy stosują różne akcje marketingowe i lojalnościowe. Przy odrobinie szczęścia bilety można nabyć już od kilku złotych (Polski Bus). Atrakcyjny cenowo jest też Simple Express. Jeden z najpopularniejszych przewoźników w Niemczech, MeinFernBus/Flixbus, utrzymuje regularne połączenie ze Szczecinem. We współpracy z Polskim Busem można na stronach obu przewoźników zakupić bilety do wszystkich miejscowości, które są obsługiwane przez te firmy.

Regularne ceny u innych przewoźników w zależności od miejsca wyjazdu wahają się pomiędzy 150-200 zł. Przejazdy (niekiedy z przesiadkami) trwają przykładowo z Przemyśla - 15 godzin, z Gdańska, Krakowa, Warszawy - 8-10 godzin, z Katowic - 8 godzin, z Wrocławia 4-5 godzin.

IC BUS Kraków-Berlin

Po tym jak Polskie Koleje Państwowe zrezygnowały z bezpośredniego połączenia szynowego do Krakowa, Niemieckie Koleje (Deutsche Bahn) uruchomiły bezpośrednią linię autobusową IC BUS po konkurencyjnych cenach. Autobus zatrzymuje się również w Katowicach, Gliwicach, Opolu i Wrocławiu. Bilet z Krakowa już od 29 euro (własne dzieci do lat 15 podróżują bezpłatnie). Autobus kursuje raz dziennie, cała podróż trwa 8 godzin i 10 minut. W Berlinie zatrzymuje się przy dworcu kolejowym Südkreuz a kończy przy głównym dowrcu kolejowym Hauptbahnhof. Więcej informacji na stronie Deutsche Bahn (po polsku).

Masz firmę przewozową i chcesz, by pojawiła się na tej stronie? Współpraca ze stroną Berlimix.net

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u