Online: 2

Wszystko co potrzeba, aby Twój wyjazd był udany!

Bilety komunikacji miejskiej w Berlinie


Aglomeracja berlińska podzielona jest na trzy strefy taryfowe:

strefa Aśródmieście, ograniczone okrężnym przebiegiem trasy kolejki miejskiej, tzw. Ringiem (łącznie ze stacjami Ringu)
strefa Bpoza Ringiem do granic administracyjnych miasta
strefa Cpodmiejskie miejscowości (w Brandenburgii), do których dojeżdża szybka kolej miejska S-Bahn: Schönefeld (lotnisko), Königs Wusterhausen, Erkner, Strausberg, Bernau, Oranienburg, Hennigsdorf, Potsdam, Teltow, Blankenfelde

Przy planowaniu pobytu i przejazdów przydadzą się informacje i plany ze strony BVG (Berlińskiego Zakładu Komunikacji).

Taryfy (oferta BVG)

Podane ceny dotyczą tylko normalnych biletów i są wybrane z ogólnego przeglądu taryf na stronach BVG. Zakupione bilety są ważne we wszystkich środkach publicznego transportu: kolei regionalnej, kolejce miejskiej, metrze, autobusach, tramwajach oraz na promach.

Kurzstreckeuprawnia do przejazdu 3 stacji U-Bahn lub S-Bahn (z przesiadkami) lub 6 przystanków autobusowych lub tramwajowych (bez przesiadek); przy liniach ekspresowych wliczane są również pośrednie przystanki obok których przejeżdża autobus; przeprawa promem (z wyjątkiem F10)
 
1,7 €
4-Fahrten Karte4 pojedyncze bilety kupowane razem, do wykorzystania na podobnych warunkach jak Kurzstrecke
 
5,6 €
Einzelfahrscheinuprawnia do przejazdu w jednym kierunku (bez okrążeń i powrotów) do wybranego przystanku; ważny przez 2 godziny
 
2,8 € (AB)
3,1 € (BC)
3,4 € (ABC)
4-Fahrten Karte4 pojedyncze bilety kupowane razem, do wykorzystania na podobnych warunkach jak Einzelfahrschein
 
9 € (AB)
12 € (BC)
13,2 € (ABC)
Tageskartebilet dzienny, ważny do godz. 3.00 nad ranem kolejnego dnia, do 3 dzieci w wieku 6-14 lat7 € (AB)
7,4 € (BC)
7,7 € (ABC)
 
Kleingruppenkartebilet dzienny dla max. 5 osób, ważny do godz. 3.00 nad ranem kolejnego dnia19,9 € (AB)
20,6 € (BC)
20,8 € (ABC)
 
Anschlussfahrscheinuprawnia do jednorazowego przejazdu do dowolnego przestanku w strefie A lub C dla posiadaczy ważnego biletu AB lub BC; ważny przez 2 godziny (droga okrężna lub powrotna wykluczona)
 
1,6 €
7-Tagen Karte
VBB-Umweltkarte
bilet ważny przez 7 dni od momentu skasowania; w dni robocze (pn.-pt.) od godz 20.00 oraz w soboty, niedziele i święta przez cały dzień na bilet może wspólnie podróżować jeszcze jedna osoba oraz troje dzieci do lat 14 (do 3.00 kolejnego dnia)
 
30 € (AB)
31,4 € (BC)
37,5 € (ABC)

Oferta Niemieckich Kolei (DB)

Wybierając się do Berlina z regionów graniczących z Brandenburgią, warto zwrócić uwagę na ofertę Niemieckich Kolei. Bilety można zakupić w kasach na stacjach kolejowych lub w automatach DB. Podane ceny obowiązuje przy zakupie w automacie lub przez internet; w kasie jest wyższa o 2 €

Berlin-Brandenburg-Ticketważny w Berlinie i Brandenburgii (VBB) przez jeden dzień (pn.-pt. od 9.00 do 3.00 nad ranem kolejnego dnia; w sb.-nd. i ustawowe święta od północy do 3.00 kolejnego dnia) dla max 5 osób (niezależnych lub spokrewnionych) lub 2 dorosłych i dowolnej liczby dzieci/wnuków poniżej 15 lat (muszą być spokrewnione); bilet ważny jest również m.in. do stacji granicznych (Słubice, Zasieki, Kostrzyn, Szczecin) oraz na środki komunikacji miejskiej (ZDiTM) w Szczecinie; bilet nie obowiązuje w pociągach EC, ICE, częściowo w IC i D-Zug. Więcej o bilecie na oficjalnej stronie Niemieckich Kolei (po polsku).
 
29 €
Berlin-Brandenburg-Ticket Nachtważny w godzinach 18.00 do 6.00 kolejnego dnia, inne warunki jak przy bilecie Berlin-Brandenburg-Ticket
 
22 €
Schönes-Wochenende-Ticketbilet ważny w sobotę lub niedzielę od północy do godziny 3.00 kolejnego dnia w pociągach IRE, RE, RB i S-Bahn w całych Niemczech, cena uzależniona jest od liczby podróżujących razem osób (max 5 osób); bilet jest ważny również w środkach komunikacji miejskiej BVG w Berlinie; na bilecie powinno się znaleźć imię i nazwisko najdalej jadącego pasażera, należy mieć przy sobie dokument ze zdjęciem; więcej o bilecie na oficjalnej stronie Niemieckich Kolei (po polsku).
 
40 €
(+4 €/os.)

Karty rabatowe

Dwie najpopularniejsze turystyczne karty rabatowe, uprawniające do wielu zniżek w muzeach i innych obiektach, pełnią jednocześnie rolę biletu we wszystkich środkach komunikacji miejskiej. Dostępne w kilku wersjach czasowych. Więcej informacji tutaj.

Zniżki

Do ulgowych biletów uprawnione są dzieci od 6 do 14 lat. Dzieci poniżej 6 roku życia korzystają ze środków komunikacji publicznej bezpłatnie.

Gdzie kupować bilety?

Bilety BVG zakupić można w punktach oznaczonych symbolem BVG i w automatach na peronach S-Bahn, U-Bahn oraz w tramwajach i bezpośrednio u kierowcy autobusów (nie wszystkie). Te od kierowcy i tramwajowe mają wydrukowaną automatycznie datę i godzinę, inne trzeba odbić w kasownikach znajdujących się w pobliżu automatów. Instrukcje na ekranach można wybrać w języku polskim. Poza monetami płatność można również uiścić banknotami euro (z wyjątkiem automatów w tramwajach).

Jazda "na gapę"

Jazda po Berlinie bez ważnego biletu nie opłaca się. Kontrole są częste, a kara za brak ważnego biletu wynosi 60 €. Trzeba pamiętać, że zakupiony w automacie na stacji bilet należy jeszcze skasować! Polecam mój artykuł na W24 "W Berlinie na gapę nie pojeździsz".

Aktualizacja:  31.01.2017
Copyright © 2005-2017 by Viator Polonicus   |  Polityka Prywatności i Wyłączenie Odpowiedzialności
 
stat4u