Centralny Dworzec Autobusowy położony jest w zachodniej części Berlina, tuż przy terenach targowych i międzynarodowym centrum kongresowym (Messe/CityCube Berlin). W kilka minut można dojść do stacji kolejki S-Bahn (Messe Nord/ICC) oraz metra (U2 Kaiserdamm). Przystanki autobusowe są tuż przy dworcu.

Bardzo łatwo jest dojechać do ZOB samochodem, kierując się wewnętrzną autostradą A100 na północ i zjeżdżając na Messedamm (Süd). Parking dla samochodów znajduje się przy ulicy Soorstraße (0,5€ pierwsze 30 minut).

W hali dworca jest informacja, bankomat, dwa terminale komputerowe z drukarką i punkty gastronomiczne. Dostępne są również schowki na bagaże (za opłatą monetami). Postój taksówek znajduje się przed wejściem od strony Masureenallee (na wprost Wieży Radiowej).

ZOB położony jest naprzeciwko terenów targowych.

Zentraler Omnibusbahnhof Berlin;
Masurenallee 4-6,
14057 Berlin
Strona www: Zentraler Omnibusbahnhof (polski)

Mapa z zaznaczonymi lotniskami i dworcami w Berlinie

UDOSTĘPNIJ
Magister Polityki i Ekonomiki Turystyki, ukończonej w 2002 roku na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny). Autorka przewodnika po Berlinie "Berlin 3w1", wydanego w 2009 roku, nakładem wydawnictwa ExpressMap w Warszawie. Przewodnik po Berlinie i Poczdamie od 2004 roku.