22. Międzynarodowy Festiwal Piwa w Berlinie

22. Internationales Berliner Bierfestival

Berliński Festiwal Piwa, odbywający się na początku sierpnia od ponad 20 lat w stolicy Niemiec, to raczej mało znana impreza. Być może ma na to wpływ największe niemieckie święto piwa, Oktoberfest, na którym dominują jednak głównie trunki z największych bawarskich browarów.

Tymczasem na festiwalu piwa w Berlinie wystawia się 350 browarów z 90 krajów, tworząc najdłuższy piwny ogródek świata (2,2 km). W 2011 roku został ustanowiony oficjalny rekord Guinnessa pod tym względem, z ogródkiem mierzącym 1850 metrów. Mimo to atmosfera pozostaje dość kameralna. Stoiska poszczególnych browarów ustawione są wzdłuż ulicy, a nie na placu, i dzięki temu przeważnie nie ma tam dużego tłoku.

Międzynarodowy Festiwal Piwa w Berlinie

Festiwal odbywa się wzdłuż Alei Karola Marksa (Karl-Marx-Allee), po lewej stronie patrząc od Placu Aleksandra i wieży telewizyjnej. Najłatwiej dotrzeć tam metrem, wybierając przystanki linii nr 5 (U5) – Strausberger Platz, Weberwiese lub Frankfurter Tor. Z Placu Aleksandra (Alexanderplatz) to 5-10 minut jazdy.

Międzynarodowy Festiwal Piwa w Berlinie

Przy ogródkach piwnych ustawiono również 19 scen, z których codziennie od 15.00 rozbrzmiewać będzie muzyka na żywo. Festiwal potrwa trzy dni, wstęp jest bezpłatny.

Międzynarodowy Festiwal Piwa w Berlinie 2018
3 sierpnia (piątek), 12-24
4 sierpnia (sobota), 10-24
5 sierpnia (niedziela), 10-22

Międzynarodowy Festiwal Piwa w Berlinie

Co roku wybierany jest motyw przewodni festiwalu. W 2018 roku organizatorzy chcą zwrócić uwagę odwiedzających na „piwa z końca świata”, czyli z Nowej Zelandii.

Wesołe towarzystwo na festiwalu